MWC 2011: Prezes Google o Androidzie i Nokii

Prezes Google Eric Schmidt zaprezentował swój keynote podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Mówił m.in. o decyzji podjętej przez Nokię i wcześniejszych staraniach, by w telefonach tej firmy ostatecznie znalazł się Android OS.

Zapytany o wybór Nokii, która zdecydowała się związać przyszłość swoich smartfonów z Windows Phone 7, Schmidt powiedział, że Google bardzo chciałoby widzieć w tym miejscu Androida. Nasza firma próbowała przekonać Nokię do wyboru Androida i nadal jest to możliwe w przyszłości - dodawał.

Podczas wcześniejszego spotkania na MWC 2011, prezes Nokii Stephen Elop mówił, że wybór Androida doprowadziłby do zbyt dużej dominacji dwóch firm na rynku mobilnych systemów. Jak się okazało, Google i tak zdominowało targi, a z systemu firmy korzystają smartfony i tablety HTC, LG Electronics, Samsunga i Sony Ericsson.

Eric Schmidt mówił też, że codziennie aktywowanych jest ponad 300 tys. urządzeń z systemem Android. Użytkownicy każdego dnia pobierają 150 tys. aplikacji w Android Market - trzykrotnie więcej niż wiosną 2010 roku.

W swoim wystąpieniu, prezes Google postawił duży nacisk na mobilny internet, a także chmurę obliczeniową, która brzmi na MWC jak melodia całkiem bliskiej przyszłości.

W temacie wojny przeglądarek, Schmidt poinformował, że z Google Chrome korzysta nawet 120 mln aktywnych użytkowników.