MWC 2011: dwurdzeniowy smartfon Galaxy S II z ekranem Super AMOLED

Trwają targi Mobile World Congress 2011 w Barcelonie. Samsung zaprezentował właśnie nowy telefon Galaxy S II. Na pokładzie jest m.in. dwurdzeniowy procesor 1GHz, wyświetlacz w ulepszonej technologii Super AMOLED i płatności zbliżeniowe Near-Field Communications (NFC).


Dwurdzeniowy procesor 1GHz to coś, co łączy najnowsze smartfony Samsunga i LG Electronics. Flagowy Galaxy S II korzysta z systemu operacyjnego Android 2.3. Posiada też 4,3-calowy wyświetlacz (rozdzielczość: 480 x 800 pix).

Lepszy ekran, dwie kamery

Nowy wyświetlacz opiera się na ulepszonej wersji technologii Super AMOLED Samsunga. Dzięki poprawkom, ekran ma pobierać mniej energii, dostarczając lepszą jakość obrazu, m.in. kiedy korzystamy z telefonu na zewnątrz i patrzymy pod nie najlepszym kątem.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Smartfon mierzy 125 x 66 x 8 milimetrów w swoim najcieńszym punkcie. Waży 116 gramów, czyli o trzy gramy mniej niż Galaxy S pierwszej generacji. Urządzenie posiada dwa aparaty fotograficzne, tradycyjny z tyłu - o rozdzielczości 8 Mpix i przydatny w rozmowach wideo, przedni aparat 2 Mpix. Oba pozwalają na nagrywanie filmów.

Do 64 GB pamięci, łączność Wi-Fi, HSPA+

Nowy telefon będzie sprzedawany w dwóch wariantach, z kartą pamięci 16 lub 32 GB. Możliwe jest też dołączenie dodatkowych 32 gigabajtów z pomocą karty microSD.

Galaxy S II łączy się z Internetem, korzystając z połączeń Wi-Fi lub HSPA+ (ang. High-Speed Packet Access). Ta druga możliwość powinna znacząco poprawić szybkość wyświetlania gier online i videostreamingu.

Płatności NFC, światowa premiera

Nowy Galaxy to kolejny smartfon Samsunga, z którym można będzie dokonywać płatności zbliżeniowych. Zastosowanej technologii Near-Field Communications$ używają m.in. kawiarnie Starbucks i coraz więcej sklepów w Stanach i Europie Zachodniej.

Galaxy S II już w lutym pojawi sie w sklepach w Japonii i Korei Południowej. Światowa premiera przewidywana jest na maj 2011. Na razie brak dodatkowych informacji o cenie i sklepach lub operatorach, u których można będzie nabyć telefon.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: