MWC 2012: Alcatel One Touch prezentuje niedrogie smartfony

Alcatel One Touch pokazał na MWC 2012 aż 12 smartfonów z Androidem. Chińska firma TCL Communication, do której należy marka Alacatel One Touch, opiera swoją linię urządzeń mobilnych na rosnącym zainteresowaniu tanimi smartfonami. Jej najciekawszym produktem zaprezentowanym na tagach jest model Ultra 995.

Alcatel One Touch Ultra 995

Alcatel One Touch Ultra 995 (na zdjęciu powyżej) pracuje pod kontrolą Androida 2.3 i jest najbardziej zaawansowanym spośród wszystkich smartfonów tego producenta. Wyposażono go w 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz 1,4 GHz procesor firmy Qualcomm. Posiada też 5 Mpix aparat mogący kręcić filmy w rozdzielczości 720p, 1 GB pamięci wewnętrznej oraz wejście na karty SD.

Jego cena wynosi 250 dolarów i jest porównywalna do Nokii Lumia 610 z Windows Phone, którą również zaprezentowano na targach MWC 2012. Dla porównania: Jej ekran ma taką samą rozdzielczość, ale jest mniejszy i ma 3,7 cala. Lumia 610 ma 8 GB pamięci wewnętrznej, ale nie da się jej rozbudować za pomocą karty microSD.

Na drugim biegunie cenowym nowych smartfonów Alcatel One Touch znajduje się model 903, który można będzie nabyć za 150 dolarów. On również pracuje pod kontrolą Androida 2.3, ale jego ekran mierzy zaledwie 2,8 cala, a procesor taktowany jest częstotliwością 650 MHz. Firma pracuje także nad 7-calowym tabletem z systemem operacyjnym Android 4.0.

Analityce rynku z CCS Insight mówią, że chińskie firmy ZTE i Huawei, chcące odnieść sukces dzięki zaawansowanym urządzeniom mobilnym, a także Alcatel One Touch ze swoimi niedrogimi produktami mogą narobić zamieszania w obecnym porządku panującym na rynku. Trudno powiedzieć, czy tak się stanie, ale propozycje tych firm są naprawdę interesujące.

Zobacz nasz pierwszy film z targów MWC 2012 w Barcelonie:

Więcej relacji i komentarzy filmowych pojawi się wkrótce.

_____

Zdjęcie: MobileNewsCWP.co.uk