MWC 2012: Android Market ma już ponad 450 tys. aplikacji!

Targi MWC 2012 to idealne miejsce do pochwalenia się swoimi "mobilnymi" osiągnięciami, co z chęcią wykorzystała firma Google. Poinformowała ona bowiem właśnie, że w sklepie Android Market znajduje się już ponad 450 tysięcy aplikacji. Oznacza to więc, że dogania on pod tym względem sklep App Store przeznaczony dla użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS.

Google Android Market

Oferta sklepu Android Market powiększa się w zastraszającym tempie. Z informacji, które firma Google podała podczas trwających właśnie w Barcelonie targów MWC 2012 wynika bowiem, że oferuje on już ponad 450 tysięcy pozycji, czyli trzykrotnie więcej niż rok temu. Oznacza to więc, że zbliżył się pod tym względem "na wyciągnięcie ręki" do sklepu Apple App Store, który może się pochwalić ponad 500 tysiącami aplikacji dla iOS.

Śledź informacje o nowościach zaprezentowanych na targach w Barcelonie.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami

Koncern z Mountain View przedstawił także dodatkowo następujący zestaw interesujących danych:

- dziennie aktywowanych jest ponad 850 tysięcy urządzeń z Androidem (wzrost o 250% rok do roku)

- co miesiąc użytkownicy pobierają ze sklepu Android Market ponad miliard aplikacji

- z Androida korzysta obecnie ponad 800 różnych urządzeń

- na rynku pracuje oficjalnie ponad 300 milionów takich urządzeń

Jeżeli tak dalej pójdzie, już wkrótce będziemy mieli możliwość napisania, że codziennie aktywowanych jest milion "androidowych" urządzeń, natomiast w sklepie Android Market pojawiła się 500-tysięczna aplikacja.

__________________

Oczywiście liczba aplikacji przekraczająca 450 tysięcy robi ogromne wrażenie. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że część z nich to naprawdę niskiej wartości produkty, które są mało przydatne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: