MWC 2012: HTC One X z czterordzeniową Tegrą 3

HTC i Nvidia zaprezentowały na targach MWC 2012 pierwszy owoc swojej współpracy. Jest to smartfon HTC One X z czterordzeniowym procesorem Tegra 3 opartym na architekturze 4-PLUS-1. Urządzenie to jest najwydajniejszym przedstawicielem nowej serii telefonów HTC One.

HTC One X

HTC One X pracuje pod kontrolą Androida 4.0 z interfejsem Sense 4. Dysponuje on 32 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci RAM. Posiada także technologię zbliżeniową NFC oraz złącze HDMI. Oferuje dźwięk wysokiej jakości dzięki technologii Beats Audio. Smartfon ten posiada 1,3 Mpix kamerkę przednią i 8 Mpix aparat pozwalający kręci filmy w rozdzielczości 1080p.

Polecamy: Testy smartfonów HTC

Smartfon One X ma ekran o przekątnej 4,7 cala oraz rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Najważniejszym elementem jego specyfikacji jest jednak czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 oparty na architekturze 4-PLUS-1. Ma on zapewniać wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Nvidia mówi, że Tegra 3 włącza kolejne rdzenie w momencie, gdy dane zadanie wymaga większej wydajności. Przy mniejszych obciążeniach lub w trybie aktywnego stanu gotowości procesor centralny smartfonu korzysta jedynie z piątego, energooszczędnego rdzenia. Producent dodaje, że w układzie Tegra 3 zawarty jest również dwunastordzeniowy procesor graficzny, trzy razy wydajniejszy od tego z Tegry 2.

Warto przeczytać: NVIDIA Tegra 3 przegrywa z kretesem z układem Snapdragon S4 MSM8960

HTC One X z procesorem Nvidia Tegra 3 - w czarnej wersji

HTC One X z procesorem Nvidia Tegra 3 - w czarnej wersji

HTC One X to nie jedyna nowość zaprezentowana przez tajwańską firmę na targach MWC. Oprócz niego przedstawiono także dwa inne smartfony z nowej serii HTC One. Mowa tu o modelu One V oraz dwurdzeniowym One S. Oba pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 z interfejsem Sense 4. Wyposażono je również w technologię Beats Audio.