MWC 2012: HTC zaprezentuje 4-rdzeniowy tablet i smartfon

Na mających się rozpocząć w lutym 2012 roku targach Mobile World Congress firma HTC zaprezentuje czterordzeniowy tablet oraz smartfon. Urządzenia będą korzystały z najnowszej mobilnej platformy Nvidii.

Według serwisu DigiTimes.com firma HTC zamierza na targach Mobile World Congress (MWC) 2012 zaprezentować czterordzeniowy tablet zbudowany w oparciu o układ Tegra 3. Wraz z nim przedstawi dwa smartfony, z których jeden także będzie korzystał z najnowszej mobilnej platformy Nvidii.

Serwis twierdzi ponadto, że tablet trafi do sprzedaży przed premierą systemu Windows 8, która powinna nastąpić pod koniec kwartału 2012 roku.

Jeżeli chodzi o 4-rdzeniowy smartfon, najprawdopodobniej będzie to model noszący oznaczenie Edge, o którym mogliśmy usłyszeć kilka dni temu. Wedle niepotwierdzonych informacji zaoferuje on m.in. rdzenie ARM Cortex A9 pracujące z częstotliwością 1,5 GHz, 4,7-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, do 32 GB wewnętrznej pamięci oraz dźwięk wspomagany technologią Beats Audio.

Pierwsze tablety z układem Tegra 3

Pierwszym tabletem z układem Tegra 3 będzie Asus Eee Pad Transformer Prime, którego premiera została przesunięta z listopada na grudzień. Urządzenie w 64-gigabajtowej wersji zostało wycenione na 599 USD.