MWC 2012: Huawei MediaPad 10 FHD z czterema rdzeniami i 2 GB RAM

Firma Huawei przedstawiła tablet MediaPad 10 FHD, którego specyfikacja techniczna jest naprawdę imponująca. Chiński koncern zaskakuje już drugi raz na tegorocznych targach MWC. Wcześniej zaprezentował smartfon Ascend D z czterordzeniowym "autorskim" procesorem.

Huawei MediaPad 10 FHD

Huawei MediaPad 10 FHD wyposażono w czterordzeniowy procesor. Nie podano na razie jaki, ale można się spodziewać, że jest to ta sama "autorska" jednostka obliczeniowa K3V2, której użyto w smartfonie Huawei Ascend D. Chiński producent utrzymuje, że procesor ten jest szybszy od Tegry 3. Oprócz tego tablet dysponuje aż 2 GB pamięci RAM, co samo w sobie jest niezwykłe.

Również wyświetlacz MediaPada 10 FHD jest najwyższej jakości. Oferuje on rozdzielczość Full HD 1920 x 1200 pikseli, a jego gęstość wynosi 226 ppi (pikseli na cal). Dzisiaj typowe tablety cechują się gęstością na poziomie około 150 ppi. Oprócz tego obraz prezentowany na ekranie posiada pełne, nasycone kolory i wysoka jasnością.

Testy: Smartfony i tablety Huawei

Nowy tablet Huawei będzie dostępny w wersjach z 8, 16 i 32 GB pamięci wewnętrznej. Obsługuje też karty microSD, umożliwia łączność LTE, posiada 5 Mpix aparat tylny i 1,3 Mpix aparat przedni. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich z niewielkimi zmianami w stosunku do jego oryginalnej wersji.

Zobacz też: CES 2012: Huawei przedstawia Ascend P1 S, czyli smartfon o grubości 6,7 mm

Huawei Media Pad 10 FHD, zaprezentowany na targach MWC 2012, ma trafić na rynek międzynarodowy, ale na razie nie znamy jego ceny ani daty wprowadzenia do sprzedaży. Tablet zapowiada się rewelacyjnie, ale, biorąc pod uwagę jego specyfikację techniczną, należy spodziewać się bardzo wysokiej ceny. Ciekawe czy użytkownicy zdecydują się wydać duże pieniądze na urządzenie od nadal słabo rozpoznawalnego producenta.