MWC 2012: Nokia chce przyciągnąć deweloperów

Podczas przemówienia w czasie targów MWC 2012 prezes Nokii, Stephen Elop przekonywał, że smartfony fińskiej firmy z systemem Windows Phone są najkorzystniejszą platformą do sprzedaży aplikacji dla deweloperów. Ogłosił także, że swoje aplikacje dal systemu mobilnego Microsoftu stworzą m.in. firmy Kraft Foods i Red Bull.

Nokia Lumia 710 z Windows Phone

Prezes Nokii powiedział, że, w porównaniu do innych wiodących platform mobilnych, Nokia z Windows Phone jest znacznie bardziej przyjazna deweloperom i lepiej dostosowuje się do potrzeb operatorów sieci komórkowych. Podał też przykład takich działań.

Polecamy: MWC 2012: Nokia 808 z 41 Mpix aparatem i niedroga Lumia 610

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?

Stephen Elop powiedział, że Nokia skupia się na ułatwieniu deweloperom zarabiania. W tym celu współpracuje ze 140 operatorami w 40 krajach, którzy pozwalają na dołączanie opłat za zakupione aplikacje do swoich rachunków. Z badań Nokii wynika, że płatności za pośrednictwem operatorów (dołączane do rachunku lub za pomocą SMS-ów) pięciokrotnie zwiększają ilość zakupów dokonywanych przez użytkowników - informuje Elop.

Rozwiązanie takie jest dobre dla osób, które posiadają smartfon, ale nie mają karty kredytowej, by za jej pomocą płacić za aplikacje. Faktem jest jednak, że nie tylko Nokia korzysta z takiej współpracy z operatorami sieci komórkowych.

Test: Nokia Lumia 800

Nokia ogłosiła też, że aplikacje dla platformy Windows Phone przygotują deweloperzy pracujący dla firm Kraft Foods, Michelin Travels i Red Bull. Informacja ta została podana m.in. dlatego, by pokazać deweloperom, że skoro takie firmy decydują się na wejście do świata Windows Phone, to widać warto.