MWC 2012: Samsung Galaxy Beam z projektorem multimedialnym

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy Beam z systemem Android 2.3 Gingerbread. Pozwala on na kręcenie filmów w rozdzielczości 720p i wyświetlanie ich za pomocą wbudowanego pikoprojektora. Uzyskiwany w ten sposób obraz ma zachowywać wysoką rozdzielczość nawet przy przekątnej długości 50 cali.

Samsung Galaxy Beam

Nie jest to pierwszy model smartfonu Galaxy Beam. Podobny produkt trafił na rynek w 2010 roku. Samsung mówi jednak, że technologia ta została na tyle udoskonalona, że wydanie nowego modelu było już uzasadnione. Smarfton ten posiada specjalną aplikację dla projektora pozwalającą na wybór z dysku treści, które chcemy wyświetlać.

Samsung Galaxy Beam wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz. Posiada też 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Przekątna jego ekranu ma 4 cale, a rozdzielczość to 800 x 480 pikseli. Oprócz pikoprojektora o jasności 15 lumenów wyróżnia się jeszcze jedną cechą. Posiada ona aż 6 GB pamięci RAM.

Testy: Smartfony Samsunga

Galaxy Beam dysponuje też 5 Mpix aparatem, który pozwala na kręcenie filmów w rozdzielczości 720p. Smartfon ten waży 145 g i ma 12,5 mm grubości. Pracuje pod kontrolą Androida 2.3. Na razie nie wiadomo w jakiej cenie i kiedy pojawi się w Polsce. Nasz szwedzki oddział donosi natomiast, że u nich wejdzie na rynek w lipcu 2012 roku w cenie 3 760 koron (1 781 PLN).