MWC 2012: Samsung Galaxy Note 10.1 zaprezentowany

Na targach MWC 2012 Samsung zaprezentowała tablet Galaxy Note 10.1 dysponujący rysikiem S Pen przygotowanym przy współpracy z firmą Wacom. Jest to takie samo narzędzie jak to wprowadzone w smartfonie Galaxy Note z pięciocalowym ekranem, który Samsung zaprezentował na początku 2012 roku.

Galaxy Note 10.1

W przeciwieństwie do smartfonu Galaxy Note, który wyposażono w Androida 2.3 Gingerbread, tablet z serii Note już na starcie będzie pracował pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wcześniej Samsung zapowiedział już tablety Galaxy Tab 2 (7.0) i Galaxy Tab 2 (10.1), które również domyślnie będą wyposażone w najnowszą wersję systemu mobilnego firmy Google.

Spośród trzech zaprezentowanych przez Samsunga tabletów, to właśnie w Galaxy Note 10.1 firma zdaje się pokładać największe nadzieje. Tablety Galaxy Tab 2 nie oferują wielkiego postępu w stosunku do swoich pierwowzorów z pierwszej generacji. Galaxy Note góruje nad nim pod kilkoma względami [w nawiasach dane Galaxy Tab 2 (10.1)]: ma szybszy dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,4 GHz (1 GHZ), 2 Mpix aparat przedni (VGA) i oferuje wersję z 64 GB pamięci (32 GB).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Masz ten smartfon Samsunga? Sprawdź, czy właśnie otrzymałeś nową aktualizację zabezpieczeń [19.07.2023]

Oprócz tego Galaxy Note 10.1 jest o 5 g lżejszy i 0,9 mm cieńszy niż Galaxy Tab 2 (10.1). Dysponuje także rysikiem S Pen przygotowanym przez firmę Wacom, co dodatkowo rozszerza jego możliwości w stosunku do Taba 2. Samsung dopracował też rysik od czasu wydania smartfonu Galaxy Note. Jest bardziej czuły na nacisk, posiada wirtualną gumkę do mazania oraz narzędzie do rozpoznawania i edycję kształtów, co pomoże np. w narysowaniu idealnego okręgu.

MWC 2012: Samsung Galaxy Note 10.1 zaprezentowany

Galaxy Note 10.1 z rysikiem S Pen

Wprowadzono także możliwość dzielenia ekranu, tak by po jednej stronie była np. książka, którą czytamy, a po drugiej notatnik, do którego możemy odręcznie wprowadzać zapiski i szkice. Rysik może dać temu tabletowi przewagę nad konkurentami, którzy nie są wyposażeni w takie rozwiązanie. Dziwi tylko brak miejsca do jego chowania. Należy tu dodać, że w przeciwieństwie do smartfonu Galaxy Note, rysik jest tutaj opcjonalnym dodatkiem, a urządzenie można nabyć także bez niego.

Technologia S Pen może jednak przydać się każdemu posiadaczowi nowego tabletu Samsunga, bo wyposażono go także w aplikację Adobe Photoshop Touch zoptymalizowaną pod rysik oraz aplikację Adobe Ideas. Tablet ten może sprawdzić się także w biznesie. Obsługuje on technologie zabezpieczające Exchange ActiveSync, Cisco i Juniper Junos Pulse.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: