MWC 2012: Sony prezentuje nowe smartfony Xperia

Spółka Sony Ericsson została w pełni wykupiona przez Sony i już w styczniu na targach CES 2012 zaprezentowano Xperię S, która jest pierwszym smartfonem wydanym wyłącznie pod marką tej japońskiej firmy. Na targach MWC 2012 w Barcelonie dołączyły do niego interesujące telefony Xperia P oraz Xperia U.

Sony Xperia

Sony Xperia P wyposażona jest w 4-calowy ekran wykonany w nowej technologii White Magic. Podobnie jak w innych telefonach Xperia, automatycznie przystosowuje się on do aktualnego oświetlenia. Smartfon ten wyposażono również w 8 Mpix aparat fotograficzny z funkcją Sony Fast Capture, która pozwala korzystać z niego nawet, gdy telefon jest zablokowany. Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor U8500 o częstotliwości 1 GHz.

Xperia P posiada też złącze HDMI, a także technologię zbliżeniową NFC. Obecnie telefon ten pracuje pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, ale Sony zapowiada aktualizację do Androida 4.0 Ice Ceam Sandwich.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 (31.03.2023)
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

Obudowa Xperia U, podobnie jak ta z Xperii P, otoczona jest przezroczystym paskiem. Jest on podświetlany na różne kolory w zależności od ustawionej tapety oraz przy przeglądaniu zdjęć w galerii. Xperia U posiada wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala oraz 5 Mpix aparat. Napędzana jest dwurdzeniowym procesorem firmy Qualcomm o częstotliwości 1 GHz. On również czeka na aktualizację do Androida 4.0.

Oba smartfony dają dostęp do serwisu Sony Entertainment Network, który oferuje różne materiały rozrywkowe, a w tym gry znane z konsoli Play Station. Nowe smartfony ukażą się na rynku w drugim kwartale 2012 roku.