MWC 2012: ZTE Orbit rozszerza wybór tanich smartfonów z Windows Phone

Chińska firma ZTE wydała do tej pory tylko jeden telefon z Windows Phone. Model ZTE Tania został wprowadzony na niektóre rynki w styczniu 2012 roku. Na MWC 2012 dołączył do niego ZTE Orbit, który ma być tańszym rozwiązaniem. To kolejny niedrogi smartfon z Windows Phone zaprezentowany podczas targów.

ZTE Orbit

Wcześniej wydany ZTE Tania jest porównywalny do Nokii Lumia 710 lub Nokii Lumia 610, którą zaprezentowano na MWC 2012. Dysponuje ekranem o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, GPS-em, 5 Mpix aparatem i 4 GB pamięci wewnętrznej. Już ten smartfon nie należy do urządzeń z najwyższej półki, ale jego młodszy brat ma być przeznaczony dla jeszcze mniej wymagających użytkowników.

MWC 2012: ZTE Orbit rozszerza wybór tanich smartfonów z Windows Phone

ZTE Tania

Testy: Smartfony ZTE

Zobacz również:

  • Znaleźliśmy ZTE Axon 40 Ultra w przedsprzedaży. Ekran bez żadnych zakłóceń

ZTE Orbit to tanie urządzenie dla mniej zamożnych osób, które preferują jednak system mobilny Microsoftu. Urządzenie to posiada 4 GB pamięci wewnętrznej, 5 Mpix aparat z lampą błyskową i autofokusem. Bardzo dziwi jednak brak GPS-a, technologi EDGE oraz... złącza mini jack na słuchawki. Wyposażono go w Windows Phone Tango dla urządzeń o mniejszej wydajności.

MWC 2012: ZTE Orbit rozszerza wybór tanich smartfonów z Windows Phone

ZTE Orbit z Windows Phone Tango

Wprowadzanie tańszych smartfonów jest niewątpliwie dobrym pomysłem, bo nie każdego stać na urządzenia z najwyższej półki. Niestety wydaje się, że ZTE tym razem przesadziło w ograniczeniach możliwości swojego nowego smartfonu. Ma on trafić na rynek w drugim kwartale 2012 roku. Nie wiadomo jednak czy, kiedy i w jakich cenach Orbit i Tania trafią do Polski.