MWC 2012: elegancki smartfon Acer CloudMobile

Na zakończonych już targach MWC 2012 swój smartfon CloudMobile zaprezentowała firma Acer. Jest to wyjątkowo stylowe urządzenie a przy tym zaawansowane pod względem technicznym. Smartfon ten jest także pierwszym, który zostanie zintegrowany z chmurą obliczeniową AcerCloud.

Acer CloudMobile

Niedawno pisaliśmy, że Acer CloudMobile otrzymał nagrodę iF 2012 za najlepszy projekt i trzeba przyznać, iż faktycznie pod względem estetyki urządzenie to może się bardzo podobać. Na razie jego podzespoły i oprogramowanie są ciągle w produkcji, więc podczas targów MWC 2012 zaprezentowano tylko kilka jego prostych funkcji.

Mimo to smartfon Acera wzbudził spore zainteresowanie. CloudMobile posiada 4,3-calowy wyświetlacz i brak w nim przycisków zewnętrznych poniżej ekranu. Jego wyświetlacz cechuje się żywymi kolorami i dużym kątem widzenia. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Przedstawiciel firmy Acer powiedział, że będzie to nieco zmodyfikowana wersja tego systemu.

Polecamy: Testy smartfonów

Acer CloudMobile wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Qualcomm 8260A o częstotliwości 1,5 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 8 Mpix aparat fotograficzny. Oprócz tego, będzie to pierwszy smartfon zintegrowany z chmurą obliczeniową AcerCloud, która udostępni jego użytkownikom nielimitowaną przestrzeń dyskową w sieci.