MWC 2019: Alcatel nie ma 5G ani składanych smartfonów, ale prezentuje trzy nowe headsety

Alcatel zapowiada pokazanie na Mobile World Congress trzech modeli: Alcatel 3, Alcatel 3L i Alcatel 1S. Czy zawojują rynek?


Peter Lee, menadżer firmy, powiedział przed rozpoczęciem targów: "Jesteśmy u progu ery innowacji na rynku smartfonów - standard 5G oraz składane wyświetlacze to nowe ścieżki rozwoju. Ale nie możemy zapominać o konsumentach, którzy szukają po prostu dobrych urządzeń w rozsądnych cenach." Dlatego w ofercie Alcatel nie będzie modeli 5G ani składanych, które sporo kosztują. Na 2019 przewidziano inne propozycje. Znamy już niemal dokładnie ich specyfikacje, ale - niestety - nie dysponujemy zdjęciami.

Alcatel 3 i Alcatel 3L

Nowy Alcatel 3 to wyświetlacz Super Full View 5,9", pokazujący obraz w jakości HD+. Ma notch w kształcie łzy, z aparatem 8 Mpix, a z tyłu znajduje się podwójny aparat 13 + 5 Mpix oraz czytnik linii papilarnych. Urządzenie dysponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 439 z 4GB RAM, 64GB pamięci (możliwość rozszerzenia kartami microSD) oraz akumulatorem 3500 mAh. Alcatel 3L to podobny model, ale ma słabszy procesor - Qualcomm Snapdragon 429, 2GB RAM oraz 16GB miejsca na dane.

Alcatel 1S

Alcatel 1S wyposażono w wyświetlacz TCL Full View Display o wielkości 5,5". Pokazuje obraz w rozdzielczości HD+. Nie wiemy, jakim będzie dysponować procesorem, ale wiemy, że będzie mieć on do dyspozycji 3GB RAM, a na pokładzie znajdzie się 32GB miejsca (możliwe jest zwiększenie przestrzeni kartami microSD). Na plecach znajdzie się czytnik linii papilarnych i podwójny aparat (13 + 2 Mpix). Całość zasila akumulator 3060 mAh.

Jak na razie nie podano ani ceny, ani też daty premiery żadnego z wymienionych modeli. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dni.