MWC 2019: Lenovo DCG prezentuje rozwiązania Edge Computing i zwiększa inwestycje w IoT

Lenovo Data Center Group (DCG) prezentuje na targach MWC w Barcelonie efekty inwestycji w rozwiązania wspierające rozwój Internetu rzeczy (IoT) oraz przetwarzanie danych na obrzeżach sieci (edgecomputing) w ramach planu rozwoju oferty IoT w ciągu najbliższych lat.


ThinkSystem SE350

MWC 2019: Lenovo DCG prezentuje rozwiązania Edge Computing i zwiększa inwestycje w IoT

Na MWC w Barcelonie Lenovo zaprezentuje ThinkSystem SE350 — niewiele większy od ThinkPada serwer brzegowy. Pojawi się on na rynku już w lecie i ma sprawdzić się w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ jest o połowę węższy i znacznie krótszy od tradycyjnego serwera. Można go zamocować na ścianie lub w stelażu albo ustawić na półce. ThinkSystem SE350 zapewnia większą moc obliczeniową i pamięć masową oraz funkcje sieciowe bliżej miejsca powstawania danych. Dzięki temu przyspiesza działania wynikające z analizy tych danych. Serwery te są z reguły wdrażane poza zabezpieczonymi centrami danych, dlatego zawierają technologie szyfrujące dane na wypadek włamania i umożliwiające dostęp tylko autoryzowanym użytkownikom. Serwer będzie też umożliwiał komunikację za pośrednictwem sieci Wi-Fi i LTE.

Lenovo a edgecomputing

Z myślą o klientach oczekujących już zintegrowanych i zweryfikowanych rozwiązań IoT, które upraszczają wdrożenie i przyspieszają cyfryzację, firma Lenovo nawiązała współpracę z partnerami branżowymi specjalizującymi się w różnych zastosowaniach architektury edgecomputing.

  • Lenovo we współpracy z Pivot3 oferuje rozwiązania dla inteligentnych miast. Na MWC w Barcelonie można obejrzeć prezentacje na żywo i przykłady rozwiązań wideomonitoringowych dla klientów, przygotowanych przez Lenovo we współpracy z Pivot3. Organy administracji publicznej i przedsiębiorstwa wprowadzają rozwiązania edgecomputing nowej generacji, aby chronić ludzi, zwiększać efektywność pracy i unikać strat. Lenovo i Pivot3 współpracują nad rozwiązaniami o znaczeniu krytycznym dla inteligentnych miast i bezpiecznych kampusów w różnych sektorach. We współpracy z SecureTech — integratorem rozwiązań wideomonitoringowych — pomogły wiodącemu klientowi z branży hotelarskiej na Bliskim Wschodzie w spełnieniu wymagań dotyczących odporności, bezpieczeństwa i łatwości zarządzania rozległym kompleksem hotelowym.
  • Lenovo we współpracy ze Scale Computing prezentuje rozwiązanie Future-Ready Retail StoreInfrastructure, dzięki któremu klienci z branży handlu detalicznego mogą wdrażać minicentra danych z infrastrukturą IT klasy korporacyjnej na brzegu własnych sieci. Delhaize, międzynarodowa grupa z branży spożywczego handlu detalicznego (z siedzibą w Zaandam w Holandii), prowadzi supermarkety i sklepy internetowe. W ponad 6700 sklepach obsługuje ponad 50 milionów klientów w 11 krajach. Grupa Delhaize chciała skrócić czas wdrażania infrastruktury IT i zarządzania nią, a ponadto potrzebowała rozwiązania integrującego aplikacje tradycyjne i IoT na tym samym sprzęcie. Wspólne rozwiązanie zapewniło Delhaize stabilność, wsparcie, oszczędności finansowe, prostotę i zoptymalizowane zabezpieczenia, których grupa potrzebowała do modernizacji sklepów i optymalizacji mrożenia, ogrzewania oraz obsługi klientów przy użyciu IoT.
  • Lenovo współpracuje ściśle z VMware nad inicjatywą Project Dimension, która znacząco uprości lokalne wdrażanie infrastruktury jako usługi, w tym także na brzegu sieci. U kilku klientów trwa już program pilotażowy mający na celu udostępnienie komercyjnego rozwiązania rozszerzającego VMwareCloud, które będzie oferować klientom korporacyjnym zdefiniowane programowo centrum danych (SDDC) w ramach hiperkonwergentnego rozwiązania w modelu appliance as-a-service.
  • Lenovo współpracuje z innowacyjnymi producentami oprogramowania i usługodawcami komunikacyjnymi nad wdrażaniem nowych usług umożliwiających monetyzacji. Strategia rozwoju oferty dla usługodawców komunikacyjnych (Communication Service Providers, CoSP) Lenovo wiąże się z nowymi technologiami, takimi jak Multi-Access Edge Computing (MEC) i C RAN. We współpracy z operatorem China Mobile firma Lenovo prezentuje pierwsze zwirtualizowane rozwiązanie 5G O-RAN, zapewniające CoSP większą elastyczność.
  • Z myślą o poprawie doświadczenia użytkowników oraz budowie rozwiązań do określonych zastosowań Lenovo i Orange nawiązały współpracę na rzecz innowacyjności skoncentrowaną na komponowalności sprzętowej przy użyciu architektury Intel RackScale Design (RSD). Partnerzy badają możliwości maksymalizacji energii, wydajności i oszczędności dzięki łączeniu i wyodrębnianiu zasobów sprzętowych, takich jak układy FPGA, procesory GPU i karty SmartNIC, we wdrożeniach infrastruktury brzegowej.