MWC 2019: Oppo mówi, że na składane smartfony za wcześnie i... pokazuje swój prototyp

Oppo nie zaprezentowało swojego składanego smartfona na Mobile World Congress i wyjaśnia, dlaczego. A poza tym pokazuje prototyp takiego urządzenia.

Rozmawiając z dziennikarzami podczas konferencji European Innovation, Chuck Wang, reprezentujący Oppo jako przedstawiciel marki, powiedział, że jego firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że konkurenci pracują nad składanymi smartfonami. Dodał: "Oppo bierze pod uwagę wiele czynników dotyczących tych urządzeń, jak wymagania konsumentów, dostarczenie jak najlepszych wrażeń, a także zapewnienie, że składany telefon będzie mieć baterię odpowiednią do potrzeb. W tym momencie jesteśmy na etapie ustalania naszych standardów, dlatego zdecydowanie za wcześnie na masową i komercyjną produkcję".

MWC 2019: Oppo mówi, że na składane smartfony za wcześnie i... pokazuje swój prototyp

Warto przypomnieć - Wang zapowiadał w listopadzie 2018, że producent zaprezentuje na Mobile World Congress dwa nowoczesne smartfony: model 5G oraz model składany. Dotrzymał tylko częściowo słowa. Dlaczego? "Ponieważ chcemy utrzymać się w czołówce innowacyjnych producentów, bezustannie testujemy i rozwijamy nowe technologie oraz produkty, a do tej kategorii zaliczamy składane smartfony. Ale zanim dostarczymy naszym klientom jakiekolwiek urządzenie, musimy mieć pewność, że spełnia ono nasze rygorystyczne wymagania jakościowe, wydajnościowe oraz związane z doświadczeniem użytkownika. Dlatego jeszcze nie jesteśmy gotowi na danie konsumentom składanego smartfona, ale cały czas działamy aktywnie na tym obszarze, a także na kilku innych".

Krótko po tej wypowiedzi, wiceprezes Oppo Brian Shen, opublikował na firmowym koncie Weibo zdjęcia prototypu pierwszego składanego urządzenia producenta. Widzisz je powyżej, a jeśli z czymś Ci się kojarzy, to słusznie - wygląda bardzo podobnie do Huawei Mate X.

Wniosek? Oppo zmaierza naprawdę dobrze przygotować się do wkroczenia na obszar składanych smartfonów. A ponieważ już wielokrotnie udowodniło, że potrafi przyciągnąć do siebie konsumentów ciekawymi rozwiązaniami, być może i na tym polu okaże się mocną konkurencją dla największych marek, w tym Samsunga.