MWC 2019: Samsung prezentuje smartfon Galaxy A50

Firma Samsung Electronics zaprezentowała smartfon Galaxy A50, pierwsze urządzenie z nowej serii Galaxy A. Samsung Galaxy A50 oferuje ulepszenia w zakresie kluczowych funkcji, w tym aparatu, ekranu i baterii.

DJ Koh, prezes i dyrektor zarządzający IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics, zapowiedział go w następujący sposób: "Styl życia konsumentów nieustannie się zmienia, a smartfony muszą dotrzymać im w tym kroku. Nasze nowe smartfony Galaxy serii A oferują ulepszenia kluczowych funkcji tak, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom użytkowników".

MWC 2019: Samsung prezentuje smartfon Galaxy A50

Galaxy A50 oferuje potrójny aparat wyposażony w:

  • ultraszerokokątny obiektyw, który w połączeniu z funkcją „inteligentnego przełącznika” podpowiada, kiedy należy użyć trybu szerokokątnego.
  • główny obiektyw o rozdzielczości 25 MP, który rejestruje realistyczne obrazy w dowolnym warunkach oświetleniowych. Co więcej, w połączeniu z obiektywem głębi ostrości aparat oferuje funkcję podglądu ostrości (Live Focus) na żywo, co pozwala wybrać dokładnie taki kadr, jakiego oczekuje użytkownik.
  • sztuczną inteligencję, który pomaga uchwycić ujęcie w najlepszy sposób, dzięki funkcji optymalizacji scen (rozpoznaje i optymalizuje zdjęcia pod kątem 20 scen) oraz funkcji wykrywania wad (Flaw Detection).
  • Selfie Focus, który subtelnie rozmywa szczegóły tła podczas autoportretów.

Galaxy A50 to smartfon o wygodnym, smukłym kształcie i gładko zaokrąglonych krawędziach, wyposażony w nowy ekran Super AMOLED Inifinty-U o przekątnej 6.4 cala. Firma Samsung wyposażyła model Galaxy A50 w funkcję odblokowywania za pomocą odcisku palca na ekranie, co ma zapewnić jeszcze prostszą i bardziej intuicyjną interakcję z urządzeniem, a także pojemną baterię o pojemności 4000 mAh, z funkcją szybkiego ładowania.

MWC 2019: Samsung prezentuje smartfon Galaxy A50

Galaxy A50 - specyfikacja

Wyświetlacz Infinity–U (wielkość/ rozdzielczość): 6,4” FHD+ (1080x2340) Super AMOLED

Wymiary: 158,5 x 74,7 x 7,7 mm

Wzornictwo: 3D Glasstic

Procesor: Quad 2,3GHz + Quad 1,7GHz

Aparat przód: 25MP FF (F2.0)

Aparat tylny: 25MP AF (F1.7) + 5MP FF (F2.2) + 8MP FF (F2.2)

Pamięć: 4 GB/128 GB

Bateria: 4000 mAh

Cechy i funkcje: odblokowywanie za pomocą odcisku palca na ekranie, szybkie ładowanie, Bixby Vision, Bixby Voice, Bixby Home, Bixby Reminder

Urządzenie będzie dostępne w czterech nowych, charakterystycznych opcjach kolorystycznych: czarnym, białym, niebieskim i koralowym, zainspirowanych rozproszonym światłem. Smartfon zadebiutuje na polskim rynku w marcu.