MWC: Nokia 105, czyli (chyba) najtańszy telefon komórkowy w historii fińskiej firmy

Nokia zaprezentowała dwa nowe tanie telefony komórkowe - modele noszące oznaczenia 105 i 301. Pierwszy z nich wyceniony został na zaledwie...15 euro!

Nokia postanowiła "zaatakować" kraje rozwijające się (np. Indie, Chiny, Egipt) udostępniając ich mieszkańcom taniutki telefon komórkowy noszący oznaczenie 105 i kosztujący zaledwie 15 euro (to chyba najtańsza komórka Nokii w historii).

Urządzenie to dysponuje obudową (dostępna w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym) odporną na zamoczenie i kurz, wewnątrz której znalazło się miejsce na kolorowy wyświetlacz, radio FM oraz latarkę. Co ważne, korzysta ono ponadto z baterii pozwalającej na 35 dni czuwania oraz 12,5 godziny rozmów. Oznacza to więc, że sprzęt ten sprawdziłby się również całkiem dobrze jako telefon alarmowy.

Nokia 105

Nokia 105

Druga propozycja Nokii nosi oznaczenie 301 i przeznaczona jest dla osób, które za niewielką cenę (konkretnie 65 euro) chciałyby kupić telefon pozwalający na korzystanie z Internetu. Właśnie z myślą o nich urządzenie wyposażone zostało w łączność 3.5G, przeglądarkę Nokia Xpress oraz preinstalowane aplikacje Facebook, Twitter, eBuddy i WhatsApp. Jego pozostałe kluczowe cechy przedstawiają się następująco:

- 2,4-calowy wyświetlacz QVGA (320 x 240 pikseli)

- aparat 3,2 MP (edycja zdjęć, zdjęcia seryjne funkcja panoramy, funkcja autoportretu uruchamiana komendą głosową)

- Bluetooth 3.0

- 64 MB RAM

- slot MicroSD (do 32 GB)

Na koniec warto dodać, że pierwszy z telefonów pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale, natomiast model 301 - w drugim kwartale.