MWC: Nokia Lumia 720 i 520 oficjalnie

Nokia zaprezentowała dwa nowe smartfony - modele Lumia 720 i 520. Oba korzystają z dwurdzeniowych procesorów Snapdragon i pracują pod kontrolą systemu Windows 8.

Zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress nowe smartfony Nokii dołączą do rodziny urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Microsoft Windows Phone 8.

Lumia 720

Lumia 720 oferuje pokryty szkłem Corning Gorilla 2 4,3-calowy wyświetlacz ClearBlack WVGA (800 x 480 pikseli), który pozwala na obsługę smartfona nawet w rękawiczkach. We wnętrzu urządzenia zainstalowano dwurdzeniowy procesor Snapdragon 1 GHz (Krait), 512 MB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci (można ją rozbudować o kolejne 64 GB za pomocą kart microsSD), moduły NFC, GPS, GLONASS, WiFi, Bluetooth i HSPA+ oraz akumulator o ogromnej pojemności 2000 mAh (opcjonalnie można skorzystać z bezprzewodowego ładowania). Za wykonywanie zdjęć odpowiada natomiast moduł aparatu wyposażonego w optykę Carl Zeiss oraz 6,7-megapikselowy sensor optyczny. Całość waży 128 gramów.

Cena: 250 euro

Lumia 520

W odróżnieniu od poprzednika Lumia 520 oferuje mniejszy 4-calowy wyświetlacz (nie jest chroniony szkłem Gorilla Glass, wykonany został w technologii IPS (nie ClearBlack), dysponuje mniejszą ilością funkcji), słabszy (5 MP) aparat i znacznie mniej pojemny akumulator (przekłada się to na krótszy czas rozmów i czuwania) oraz nie pozwala na skorzystanie z opcjonalnej obudowy umożliwiającej bezprzewodowe ładowanie. Reszta podstawowych parametrów jest taka sama.

"Cięcia" te zrekompensowane zostały znacznie niższą cenną: 139 euro.

Dokładną specyfikację obu smartfonów (pojawią się one w sprzedaży w drugim kwartale tego roku) znajdziecie na stronie Nokii.


Zobacz również