MWC: poznaj tablety Samsung Galaxy Note 8.0 i HP Slate 7

Samsung postanowił podnieść rzuconą przez Apple rękawicę i zaprezentował podczas targów MWC konkurencyjny dla iPada mini tablet Galaxy Note 8.0. Firma HP również przygotowała dla nas "tabletową" niespodziankę w postaci taniego 7-calowego Slate 7.

Podczas odbywających się właśnie targów MWC w Barcelonie na stoiskach z tabletami pojawiło się wiele interesujących propozycji. Poniżej przedstawiamy dwie z nich.

Samsung Galaxy Note 8.0

Kilka miesięcy temu podczas prezentacji iPada mini Apple przekonywało, że znacznie przewyższa on wszystkie konkurencyjne 7-calowe tablety, gdyż dysponuje ekranem, którego przekątna jest o prawie cal większa. Dzisiaj firma Samsung przedstawiła tablet Galaxy Note 8.0, w stosunku do którego argument ten nie ma już racji bytu. Wyposażony on bowiem został w 8-calowy wyświetlacz.

Kluczowe cechy urządzenia przedstawiają się następująco:

- rozdzielczość 1280 x 800 pikseli (iPad mini: 1024 x 768 pikseli)

- czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 1,6 GHz

- 2 GB pamięci RAM

- 16/32 GB wewnętrznej pamięci

- aparat 5 MP; aparat 1,2 MP

- czytnik kart microSD (do 32GB)

- akumulator 4600 mAh

- moduły Wi-Fi b/g/n i Bluetooth 4.0

- grubość: 7,95 mm (iPad mini: 7,2 mm)

- waga: 338 gramów (iPad mini - 312 g)

- Android 4.1 Jelly Bean

Tablet wspiera ponadto rysik S Pen i oferuje możliwość skorzystania z aplikacji S-Note i S-Planner oraz funkcji SmartStay, AirView, Popup video, AlShare Play, Cast, MultiWindow i Flipboard. Samsung wyposażył też urządzenie w moduł 3G przekonując jednocześnie, że można za jego pomocą całkiem wygodnie dzwonić. No cóż, przy tej wielkości czynność ta wygląda co najmniej dziwnie...

Niestety cena tabletu nie została podana. Wiadomo jedynie, że powinien on pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

HP Slate 7

Na stoisku firmy HP również zagościł interesujący tablet - model Slate 7. Urządzenie to oferuje do dyspozycji użytkownika:

- 7-calowy ekran HFFS (1024 x 600 pikseli)

- dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz Cortex-A9

- 1 GB pamięci

- 8 GB wewnętrznej pamięci

- slot kart microSD

- Bluetooth 2.1

- aparat VGA, aparat 3 MP

- Beats Audio

- Android 4.1

Oczywiście zapytacie pewnie, co w tej specyfikacji jest takiego interesującego? Otóż odpowiedź brzmi: nic. Na uwagę zasługuje jednak dosyć atrakcyjna cena tabletu ustalona na poziomie 169 USD.


Zobacz również