MWSF: zmasowany atak produktów LaCie

Dziś w San Francisco rozpoczyna się kolejna edycja imprezy Macworld Expo. Niektórzy wystawcy jeszcze przed otwarciem bram Moscone Center, zasypują potencjalnych nabywców nowinkami produktowymi. Wyjątkowo aktywnie czyni to firma LaCie.

Mocna obecność LaCie na Macworld Expo zaznaczy się wieloma premierami ciekawych produktów:

logo technologii LightScribe

logo technologii LightScribe

Nagrywamy DVD i etykietkujemy

Dzięki umowie pomiędzy firmami LaCie i LightScribe, użytkownicy Macintoshy będą mogli zaopatrzyć się w nagrywarkę DVD (model LaCie d2 DVD+RW/-RW Double Layer) dysponującą opcją tworzenia etykiet na krążkach DVD już na etapie ich zapisywania, bez potrzeby stosowania dodatkowego oprogramowania oraz drukarki. Do tworzenia etykiety na krążku wykorzystywany jest ten sam laser (po odwróceniu nośnika), który pozwala na zapis danych. Nagrywarka dostępna będzie w cenie 199 USD.

Niebieskie oko

Kalibrator blu eye firmy LaCie

Kalibrator blu eye firmy LaCie

Z myślą o monitorach z serii LaCie 321, podczas Macworld Expo zostanie zaprezentowany kalibrator o nazwie "blue eye". Jak twierdzą przedstawiciele LaCie, oprogramowanie dołączone do kalibratora, pozwoli w łatwy dostosować parametry obrazu i aktywację stosownego profilu ICC. Kalibrator oferuje również opcję Calibration Report, której zadaniem jest analiza obecnego stanu wszystkich ustawień monitora i raportowanie. Koszt "blue eye" ustalono na 349 USD.

Bezpośrednio do telewizora

Przenośny dysk silverscreen firmy LaCie

Przenośny dysk silverscreen firmy LaCie

W ofercie LaCie znajdzie się również wkrótce podręczny dysk twardy "silverscreen" z interfejsem USB, który będzie można podłączyć bezpośrednio do telewizora i odtwarzać zapisane na nim filmy, muzykę oraz zdjęcia. Dostępne będą dwie wersje pojemności dysku - 40 oraz 80 GB. "Silverscreen" jest skonfigurowany do automatycznego rozpoznawania filmów w formacie MPEG-1, MPEG-2 (ISO, AVI, VOB), MPEG-4 (AVI, DivX, XviD), muzyki (WAV, MP3, AAC, WMA, AC3) oraz zdjęć (pliki JPG o wielkości do 8 megapikseli). Posiada gniazda NTSC/PAL composite, S-video, analog YPbPr video (1920x1080i lub 1280x720p), VGA (1024x768), oraz RGB przez SCART. Wersja 40-gigabajtowa kosztować ma 249 USD, zaś 80-gigabajtowa - 329 USD.

Konwerter FastCoder firmy LaCie

Konwerter FastCoder firmy LaCie

DV na MPEG w czasie rzeczywistym

Użytkownikom zainteresowanym prostą przeróbką zrejestrowanych kamerą cyfrową materiałów, LaCie zaproponuje rozwiązanie o nazwie "FastCoder". Urządzenie pozwoli na konwersję wideo w czasie rzeczywistym plików DV NTSC na pliki MPEG-1 lub MPEG-2. "FastCoder" znajdzie się w sprzedaż w lutym i będzie kosztował 249 USD. W zestawie znajdziemy kabel FireWire oraz pełną wersję oprogramowania CaptyDVD 2.0.

Więcej informacji: LaCie


Zobacz również