MX1000 - bezprzewodowa myszka laserowa

Pierwsza, bezprzewodowa myszka wykorzystująca promień lasera do śledzenia ruchu została właśnie zaprezentowana przez Logitecha. Model MX1000 ma zapewnić użytkownikowi niespotykaną dotąd precyzję oraz szybkość.

MX1000 - bezprzewodowa myszka laserowa

Logitech MX1000 - bezprzewodowa myszka laserowa

Bezprzewodowa myszka MX1000 Laser Cordless Mouse, została skonstruowana przy współpracy z firmą Agilent Technologies i zdaniem Erika Charltona, globar product marketing managera Logitecha, jest 20-krotnie szybsza i dokładniejsza od obecnie stosowanych myszek optycznych, wykorzystujących diodę LED (light emitting diode).

Wykorzystany został w niej laser o niskim natężeniu, niewidoczny dla ludzkiego oka, który oświetla powierzchnię i przesyła do 5,8-megapikselowego sensora myszki jej szczegółowy obraz. Jest on w stanie z większą szczegółowością odwzorować powierzchnię, po której porusza się myszka, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania diody LED, wykorzystywanej w myszkach optycznych.

Zobacz również:

  • Nie tylko dla graczy. Duże zniżki na Amazonie na sprzęt znanej firmy [28.11.2022]

Jak podkreśla Carlton: "Dzięki zastosowaniu lasera, model MX1000 może pracować na różnych nawierzchniach, także tych wypolerowanych i nierównych, na których tradycyjne myszki optyczne nie sprawowały się najlepiej. MX1000 przyda się na pewno użytkownikom, którzy w swojej pracy muszą polegać na precyzji tego urządzenia - specjalistom od edycji wideo oraz zdjęć, grafikom komputerowym, osobom pracującym przy tworzeniu gier komputerowych". Każda myszka laserowa MX1000 jest testowana i zaopatrzona w certyfikat Z136 Class 1 instytutu ANSI (American National Standards Institute). Oznacza to, iż zastosowany w nich rodzaj lasera jest całkowicie nieszkodliwy dla człowieka.

Za precyzyjną myszkę MX1000 Laser Cordless Mouse Logitecha, zapłacić trzeba 79,95 USD (w polskim sklepie Logitecha - 335 PLN brutto).

Więcej informacji: Logitech