Mac AppStore: Apple podaje zasady

Firma z Cupertino na swoim blogu podała kilka zasad dotyczących funkcjonowania AppStore dla Mac OS. Pojawiły się pewne zmiany w stosunku do AppStore dla urządzeń mobilnych.

AppStore to internetowy sklep z aplikacjami na mobilne urządzenia działające na systemie iOS. Można z niego pobierać zarówno programy płatne jak i darmowe. Mac AppStore będzie jego odpowiednikiem oferującym oprogramowanie przygotowane dla systemu Mac OS.

Pojawi się jednak zmiana dotycząca tego, jakie wersje programów będzie można umieszczać w AppStore dla Mac OS. Zabronione będzie dodawanie aplikacji w wersji demo, trial i beta. Apple podaje, że programy proponowane w AppStore powinny być w pełni funkcjonalnymi wersjami handlowymi.

Zobacz również:

  • Czy macOS potrzebuje antywirusa? Odpowiadamy i doradzamy
  • Aplikacje i gry na iOS za darmo! Sprawdź najlepsze promocje i przeceny [20.05.2022]

Następna zasada Mac AppStore dotyczy funkcjonowania samych programów. Apple wymaga, by zapisywały one pliki w przeznaczonych na to miejscach. Nie mogą przechowywać danych w miejscach, które nie są wyraźnie powiązane z programem np. w Dokumentach użytkownika lub w jego Bibliotece.

Ostatnią zasadą podaną przez Apple jest możliwość tworzenia własnych elementów i własnego sterowania wewnątrz programów. Można je dodawać, gdy są niedostępne w interfejsie użytkownika Aqua systemu Mac OS. Muszą być jednak zgodne z zasadami projektowania interfejsu Apple.

Wszystkie te przepisy Mac AppStore mają zapewnić spójne doświadczenia użytkownikowi korzystającemu z Mac OS.