Mac Mini na Intelu

Koncern Apple oficjalnie zaprezentował kolejny komputer oparty na na linii procesorów Intel. Jak przekonuje Steve Jobs, prezes firmy, nowy Mac Mini jest od czterech do pięciu razy szybszy od poprzedniej wersji opartej na procesorach PowerPC G4.

W sprzedaży dostępne są dwa modele nowych komputerów. Pierwszy z nich wyposażony jest w jednordzeniowy procesor Intel Core Solo, taktowany zegarem 1,5 GHz, dysk twardy o pojemności 60 GB i napęd optyczny combo. Trzeba za niego zapłacić 599 USD. Drugi model jest droższy, kosztuje bowiem 799 USD - na jego pokładzie znajdziemy natomiast dwurdzeniowy procesor, znany już z nowych komputerów iMac i MacBook Pro, Intel Core Duo z zegarem 1,67 GHz, dysk twardy 80 GB oraz dwuwarstwową nagrywarkę DVD SuperDrive.

Oba Maki wyposażone są standardowo w 512 MB pamięci RAM, gigabitową kartę sieciową, bezprzewodową kartę sieciową AirPort Extreme Wi-Fi (802.11g), moduł Bluetooth 2.0+EDR (Enhanced Data Rate) cztery porty USB i jeden port FireWire 400 oraz pilota umożliwiającego sterowanie domowym centrum rozrywki - Front Row.

Dokładną specyfikację nowych komputerów można obejrzeć na witrynie producenta.

Więcej informacji