Mac OS X 10.3.7 - funkcjonalność, stabilność, bezpieczeństwo

Apple zdecydowało się na udostępnienie kolejnej aktualizacji dla systemów Mac OS X podnosząc numer obecnej wersji do 10.3.7. W najnowszym pakiecie znajdziemy zarówno zmiany dotyczące samego systemu, jak i poszczególnych aplikacji.

Mac OS X 10.3.7 oferuje zaktualizowaną obsługę AFP do zapisywania dokumentów z długimi nazwami, nowe sterowniki dla kart graficznych ATI oraz NVIDIA, poprawioną kompatybilność z urządzeniami podłączanymi do portów FireWire, a także odświeżoną wersję aplikacji Preview. Spora część aktualizacji dotyczy konkretnych programów zainstalowanych w systemie.

Rozwiązano problem z edytorem tekstu TextEdit, dotyczący błędów podczas otwierania dokumentów w formacie RTF. Poprawiono także kompatybilność systemu z programem firmy Pacific Tech - Graphing Calculator 3.5, który niepoprawnie renderował niektóre powierzchnie 3D pod Mac OS X 10.3.6.

Zadbano również o rozwiązanie problemu z siecią, którego doświadczyć mogli użytkownicy po zainstalowaniu aktualizacji z 30 września 2004 roku, na systemach Mac OS X 10.3.5 i późniejszych. Następowały wtedy pewne komplikacje w połączeniu z siecią z poziomu przeglądarki internetowej Safari oraz klienta pocztowego Mail.

Usatysfakcjonowani poprawkami w Mac OS X 10.3.7 mogą być również entuzjaści niedawno zaprezentowanej gry MMORPG - World of Warcraft. Usterka powiązana była z kartami NVIDII i aktywowaniem konkretnych funkcji w czasie rozgrywki (włączenie Vertex Shaders oraz tryb "Ghost mode" w grze). Posiadacze kart ATI Radeon 9600 mogą również spać spokojnie - oni także doświadczali pewnych problemów graficznych w czasie rozgrywki.

Na sam koniec, w aktualizacji systemu do wersji 10.3.7, znalazły się jeszcze pewne poprawki dotyczące nieprawidłowego drukowania plików PDF oraz dotychczasowe 'patche' bezpieczeństwa.

Więcej informacji: Aktualizacja Mac OS X 10.3.7


Zobacz również