Mac OS X 10.4.8 - kolejna łatka na Tygrysie

Firma Apple udostepniła kolejną aktualizację swojego systemu operacyjnego MacOS X 10.4.8 o nazwie kodowej Tiger. Pośród usuniętych błędów znalazły się też takie, które pozwalały na uruchomienie złośliwego kodu.

Ostatnia aktualizacja systemu miała miejsce w czerwcu, o czym pisaliśmy w artykule "Mac OS X 10.4.7 - wielkie łatanie Tigera". Tym razem Apple usuwa ze swego systemu piętnaście różnych błędów, z których niektóre pozwalały na przykład na uruchomienie na zagrożonym komputerze złośliwego kodu. I tak poprawka usuwa z systemu następujące błędy:

- błąd w przeglądarce Safari, który pozwalał złośliwym stronom WWW na podszywanie się pod zaufane witryny bez właściwej autentykacji

- błąd we wtyczce Flash Player firmy Adobe, który umożliwiał uruchomienie złośliwego kodu przez specjalnie spreparowane treści

- i 13 innych, o których można przeczytać na stronie firmy Apple.

Oprócz tego w wersji 10.4.8 poprawiono także łączenie się z sieciami bezprzewodowymi przy pomocy protokołu EAP-FAST, wydajność pracy ze skanerami, obsługę formatu RAW w aparatach cyfrowych, czy też wydajność pracy w sieciach szerokopasmowych.

Poprawka jest dostępna do pobrania ze strony producenta w dwóch wersjach: Delta, która aktualizuje system z wersji 10.4.7 do 10.4.8 oraz Combo, które nadaje się dla każdej wersji z gałęzi 10.4. Oczywiście można także "załatać" system przy pomocy mechanizmu automatycznej aktualizacji (Software Update service). Odpowiednie poprawki są dostępne zarówno dla komputerów Apple ze starymi procesorami PowerPC, jak i nowych, opartych na platformie Intela.