Mac OS X 10.6 z QuickTime Pro?

Mac OS X 10.6 zostanie najprawdopodobniej wyposażony w QuickTime'a w wersji Pro. Informacje te pochodzą od testerów, którzy otrzymali w zeszłym tygodniu nowy build "Śnieżnej Pantery". W nowej wersji testowej figuruje program z odblokowanymi opcjami komercyjnej wersji.

QuickTime Pro jest rozbudowaną wersją odtwarzacza Apple'a kosztującą 29,95 dolarów. Rozszerza funkcjonalność programu z zakresu nagrywania, importu i eksportu plików wideo oraz współdzielenia plików. Dostępny jest zarówno dla użytkowników Mac OS X, jak i Windows.

Śnieżna Pantera Apple'a w detalach

W nowej wersji testowej "Śnieżnej Pantery" znajduje się QuickTime z domyślnie odblokowanymi wszystkimi funkcjami dostępnymi w wersji Pro odtwarzacza. Z menu programu znikły opcje Buy QuickTime Pro oraz Registration.

Firma z Cupertino zapowiedziała już w zeszłym roku, że w Mac OS X 10.6 znajdzie się nowy QuickTime X, który będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, niż poprzednie wersje. Nikt jednak nie spodziewał się, że do systemu trafi od razu w pełni funkcjonalna wersja Pro odtwarzacza. Byłby to bardzo miły gest w stronę użytkownika. Czy QuickTime Pro rzeczywiście trafi do finalnej wersji systemu? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

Pobierz:

QuickTime 7.6 dla Windows (rozmiar pliku 20,86 MB)

QuickTime 7.6 dla Mac OS X - Tiger lub nowszy (rozmiar pliku 63,1 MB)