Mac OS X 10.7 Lion. Król Lew?

Najnowsza wersja systemu Mac OS X ukaże się dopiero latem 2011 r., ale znamy już niektóre z funkcji, jakimi będzie charakteryzował się ten produkt. Steve Jobs, prezentując nowy OS powiedział, że Lion to połączenie funkcjonalności Mac OS X z iPadem - czyżby szef Apple przewidywał gruntowną zmianę sposobu, w jaki korzystamy dziś z komputera osobistego?


Konferencja prasowa Apple, zorganizowana 20 października w siedzibie firmy w Cupertino, poświęcona była kilku produktom, w tym nowym modelom notebooków MacBook Air, aktualizacji pakietu oprogramowania multimedialnego iLife oraz kolejnej odsłonie systemu operacyjnego Mac OS X.

Apple kontynuuje "kocie" nazewnictwo swojego komputerowego OS-a: po Panterze, Tygrysie, Leopardzie i Panterze Śnieżnej przyszedł czas na Lwa. Czy Mac OS X Lion ma szanse stać się królem systemów operacyjnych? Spójrzmy na niektóre z jego funkcji.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Mac App Store

Usługa podobna do sklepu App Store, zawierającego aplikacje na przenośne urządzenia Apple. W Mac App Store użytkownicy będą mogli zaopatrywać się w płatne i darmowe programy dla swojego komputera, działającego pod kontrolą Mac OS X.

Mac App Store

Apple szumnie zapowiada, że Mac App Store "zrewolucjonizuje sposób, w jaki na komputerze instalowane są aplikacje" - do pobrania i zainstalowania wystarczy jedno kliknięcie myszą. Aby skorzystać z usługi, będzie można posługiwać się kontem iTunes.

Mac App Store zostanie udostępniony również użytkownikom obecnej wersji Mac OS X, 10.6 Snow Leopard, w formie aktualizacji systemu (ma to nastąpić w ciągu najbliższych 3 miesięcy).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: