Mac OS X Lion pojawi się w App Store

Apple planuje wydanie systemu Mac OS X 10.7 ("Lion") z wykorzystaniem nowego rodzaju dystrybucji. Król Lew pojawi się w sklepie z aplikacjami Mac App Store i stamtąd będzie można go pobrać i zainstalować.

Mac OS X 10.7 ("Lion") będzie dystrybuowany poprzez sklep z aplikacjami Mac App Store - napisał AppleInsider.com, powołując się na źródła z wewnątrz firmy.

Klienci Apple będą mogli pobrać nową wersję Mac OS X i zainstalować ją bez konieczności kupowania fizycznego nośnika. Oczywiście, będzie też możliwość nabycia "Liona" w tradycyjny sposób.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Pro, iPhone 13, MacBook Pro 14" M2 Pro [24.03.2023]

Nowa metoda cyfrowej dystrybucji ma na celu wypróbowanie Mac App Store i zwrócenie uwagi internautów na nowy sklep z aplikacjami dla komputerów stacjonarnych. Podobno, internetowe aktualizacje systemu to także krok w kierunku usunięcia napędu CD-ROM z komputerów Mac.

Poprzez sklep z aplikacjami Apple rozpowszechniało także wersje deweloperskie Mac OS X Lion.

Pomysł o całkowitym pozbyciu się płyt CD/DVD brzmi zaskakująco. Właśnie na krążkach sprzedaje się obecnie muzykę, filmy i gry komputerowe. A jednak, firma Apple wraz ze sklepem internetowym iTunes mogłaby sobie na to pozwolić.

Więcej informacji na temat Mac OS X Lion już w czerwcu 2011 r., podczas konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) w San Francisco.