Mac OS X Lion w jednym na sześć komputerów Apple

Net Applications podaje, że sześć procent wszystkich komputerów osobistych, które w zeszłym miesiącu podłączały się do Internetu, działało pod kontrolą Mac OS X. Jeden procent komputerów wyposażony był w Mac OS X 10.7 Lion, co oznacza, że jeden na sześć komputerów osobistych Apple korzysta z najnowszego systemu firmy.

Max OS X Lion
OS X Lion został wydany 20 lipca. Trafił do Mac App Store w cenie 29,99 dolarów. Dwa tygodnie temu Apple zaczęło również sprzedawać system na pendrive'ach w cenie 69 dolarów. Obecnie najnowszy system operacyjny firmy prawie doścignął Mac OS X 10.5. Popularny Leopard wydany w 2007 roku ma 1,2 proc. udziału w rynku.

Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym systemem operacyjnym Apple jest Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Jego udział to 3,5 proc. całego rynku lub 57 proc. rynku komputerów Mac. Ta pierwsza wartości spadła jednak w sierpniu o pół procenta w związku z migracją użytkowników do Mac OS X 10.7 Lion.

Zobacz również:

Na rynku systemów operacyjnych dla komputerów osobistych ciągle dominuje Windows z 93 proc. udziału - podaje Net Applications. Mac OS X jest na odległym drugim miejscu, a wszystkie dystrybucje Linuksa muszą zadowolić się jednym procentem udziału.

Dane te zostały oszacowane na podstawie 160 mln unikalnych użytkowników, którzy odwiedzali 40 000 stron internetowych monitorowanych przez badaczy rynku z Net Applications.