Mac OS X Snow Leopard na początku 2009 roku?

Premiera systemu Mac OS X 10.6, oznaczonego kodowo nazwą Snow Leopard planowana była, według wcześniejszych doniesień, na połowę przyszłego roku. Okazuje się, że Śnieżny Leopard może pojawić się znacznie wcześniej, bo już w styczniu 2009 roku.

Firma Apple zaczęła mówić o Mac OS X 10.6 w połowie br., podkreślając tym samym, że finalnej wersji nowego systemu należy spodziewać się za około rok. Tymczasem na konferencji Large Installation System Administration Conference 2008, podczas prezentacji dyrektora technologii uniksowych w firmie z Cupertino - Jordana Hubbarda pojawiła się wzmianka, iż premiera systemu ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2009 roku. Informacja co najmniej ciekawa, zważywszy na fakt, że podczas najbliższych targów Macworld, które odbędą się w styczniu Apple miało zamiar "dopiero" zaprezentować betę następcy Leoparda.

W sieci zaczęto spekulować jakoby wersja pokazana światu na Macworld miałaby być już tą finalną. Jak się stanie naprawdę? Dowiemy się już za półtora miesiąca.

Warto przeczytać: "Śnieżny Leopard" Apple'a w detalach.