Mac OS X na AppleTV... bez otwierania

Udało się wreszcie uruchomić system Mac OS X na urządzeniu Apple TV bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w samo urządzenie. Wystarczy podłączyć do portu USB zewnętrzny dysk twardy ze specjalnie spreparowanym systemem operacyjnym i... mamy Maka za 299 dolarów!

O pierwszym, udanym uruchomieniu systemu operacyjnego MacOS X na Apple TV pisaliśmy już wcześniej w artykule "Mac za 299 dolarów!". Jednak opisana tam metoda wymagała otwarcia urządzenia, co oczywiście wiązało się z utratą gwarancji.

Warto wspomnieć, że uruchomienie Mac OS-a na Apple TV stało się możliwe dzięki użytkownikowi kryjącemu się pod pseudonimem semthex z serwisu Hackint0sh.org . Przygotował on specjalną wersję jądra systemu, pozwalającą na uruchomienie go na Apple TV. Ponieważ urządzenie to jest wyposażone w procesor Pentium M, który nie jest oficjalnie wspierany przez system i nie posiada na przykład instrukcji SSE3, to trzeba było zastosować kilka "trików", aby ominąć te i inne problemy.

Tym razem użytkownikowi o pseudonimie Turbo z serwisu 0xfeedbeef.com udało się powtórzyć tamten sukces, jednak bez konieczności otwierania urządzenia. Tym sposobem nie traci się gwarancji i oryginalny dysk urządzenia pozostaje nietknięty. Instrukcję postępowania można znaleźć na stronie użytkownika Turbo, a w serwisie YouTube udostępniony został film pokazujący udany "boot" systemu.

Więcej o "niestandardowych funkcjach" Apple TV pisaliśmy już kilka dni temu w artykule "Łamanie Apple TV".