Mac OS X w studiu nagraniowym

Szwedzka firma Propellerhead zaprezentowała nową wersję swojej aplikacji do tworzenia i edycji cyfrowej muzyki – Reason 2.0.

Program działa pod kontrolą systemu Mac OS X i składa się z wielu modułów. Do najważniejszych można zaliczyć sampler, syntezator analogowy, mikser, sekwencer oraz automat perkusyjny.

Nowością w wersji 2.0 jest zastosowanie polifonicznego syntezatora Malstrom Graintable Synthesizer, oferującego, według producenta, najszybsze i najdokładniejsze na rynku algorytmy filtrowania. Kolejną nowością jest NN-XT Advanced Sampler. Jego główną zaletą ma być łatwość użycia połączona z wielością dostępnych funkcji. Użytkownik kupujący Reason 2.0 otrzyma również bibliotekę dzwięków... symfonicznych o nazwie Orkester Sound Library.

Program działa bez problemów na komputerach wyposażonych w więcej niż jeden procesor i nie wymaga instalacji rozszerzeń OMS ani ASIO.

Reason 2.0 trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Na razie nie jest znana cena pełnej wersji programu. Za upgrade z wersji 1.0 trzeba zaś będzie zapłacić 99 USD.

Więcej informacji:

http://www.propellerheads.se/products/reason2/frame.html


Zobacz również