Mac OS X w wersji 10.1.2

Apple Computer wydała kolejne uaktualnienie systemu operacyjnego Mac OS X, oferujące obsługę większej ilości urządzeń peryferyjnych.

Apple udostępniła do pobrania wersję 10.1.2 systemu Mac OS X, która według producenta oferuje obsługę większej ilości urządzeń peryferyjnych pracujących w interfejsie USB oraz FireWire, włącznie z cyfrowymi aparatami fotograficznymi oraz urządzeń pamięci masowej opartych na formacie PC Card, włącznie z czytnikami kart medialnych użytecznymi podczas wymiany danych pomiędzy cyfrowymi aparatami i komputerami przenośnymi. Poza tym, Mac OS X 10.1.2 oferuje wersję 2.0 bezprzewodowej technologii Apple AirPort, sterowniki programowe dla modemów podczerwieni w komputerach PowerBook wyposażonych w łącza FireWire, wersję 1.3.22 oprogramowania Apache Web Server oraz usprawnienia w obsłudze audio, protokołów sieciowych, opcji drukowania i wyświetlania danych.

Wydany przez Apple w marcu bieżącego roku Mac OS X, został w całości stworzony w oparciu o system Unix i jest uznawany jako najważniejsze uaktualnienie makowego systemu operacyjnego od czasu jego pierwszej wersji, która pojawiła się w 1984 roku. Wstępne wydanie OS X spotkało się jednak z falą krytyki za brak kluczowych technologii, jak np. obsługi nagrywarek CD czy odtwarzania płyt DVD. Funkcje te (jak i wiele innych) zostały uwzględnione w pierwszym poważnym uaktualnieniu systemu, wersji 10.1, która została wydana w październiku 2001 roku.

Zobacz również:

http://www.apple.com/downloads/macosx/apple/macosxupdate1012.html