Mac OS dla cyfrowych fotografików

Aplikacja Image Capture w którą zaopatrzona jest najnowsza wersja systemu operacyjnego Mac OS X 10.1 zaprojektowana została z myślą o jak najwygodniejszej współpracy systemu z cyfrowymi aparatami fotograficznymi i kamerami wideo.

Zintegrowana z systemem Mac OS X 10.1 aplikacja Image Capture pozwala w wygodny sposób pobierać na dysk twardy obrazy, dźwięki i krótkie filmy wideo z cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer wideo. Według przedstawicieli Apple program współpracuje z 'najbardziej popularnymi modelami aparatów' włącznie z m.in. Canon Elph i G1, Kodak DC3400 i DX3600, Nikon Coolpix 990 i Sony Cyber-shot. Image Capture jest także kompatybilny z wszystkimi urządzeniami wspierającymi standardowe protokoły przesyłu plików: Mass Storage, Picture Transfer Protocol (PTP) i Digita. Obsługa specyficznych modeli aparatów cyfrowych może być zaimplementowana do Mac OS X 10.1 z wykorzystaniem interfejsu do programowania pluginów oferowanego przez Image Capture.

Aby skorzystać z Image Capture wystarczy podłączyć aparat do komputera za pomocą interfejsu USB lub czytnika kart medialnych, a system wykryje urządzenie i uruchomi program Image Capture. Image Capture może następnie automatycznie pobrać wszystkie obrazy z aparatu i zapisać je w katalogu 'Picture' umieszczonym wewnątrz folderu 'Home'. Po pobraniu zdjęć, program może sformatować pliki i zbudować z nich witrynę WWW. Automatyczne operacje wybierane są z wyskakującego menu 'Automatic Task', które pojawia się przed procesem pobierania obrazów.

Image Capture wyposażony został w zintegrowaną przegladarkę miniaturek, która pozwala wybrać obrazki do pobrania na dysk komputera oraz automatycznie 'wbudowuje' do każdej fotografii profil ColorSync, co pozwala dokładniej odwzorować kolory podczas ich wyświetlania i wydruków. Istnieje poza tym możliwość wyświetlania metadanych, informacji o pliku (rozmiar, rozdzielczość itp.) oraz pobierania plików dźwiękowych i filmów wideo, które gromadzone są w katalogach 'Music' i 'Movies' wewnątrz katalogu 'Home'.

http://www.apple.com


Zobacz również