Mac mini z Touch ID? To możliwe. Wystarczy nowa klawiatura

Najnowsza informacje wskazują, że kolorowe klawiatury Magic Keyboard z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID działają nie tylko z najnowszym iMac 24".

Apple we wtorek zaprezentowało 24 calowego iMac'a 4,5K Retina.

Magic Keyboard z Touch ID

Magic Keyboard z Touch ID

Jedną z nowości w komputerze All-in-One od Apple jest pojawienie się (w droższych konfiguracjach) czytnika linii papilarnych. Apple podążyło jednak swoją drogą i zaoferowało sensor Touch ID w klawiaturze.

Szybko zaczęliśmy zastanawiać się czy skoro Touch ID znajduje się w klawiaturze, którą prawdopodobnie będzie można dokupić osobno to czy sensor zadziała z innymi komputerami Mac?

Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo. Rene Ritchie na Twitterze poinformował, że klawiatura Magic Keyboard z Touch ID pozwala wykorzystać czytnik linii papilarnych w każdym komputerze Apple z procesorem Apple M1.

Oznacza to, że w czytnik linii papilarnych możemy doposażyć Maca mini. Dodatkowo posiadacze komputerów MacBook Pro oraz MacBook Air, którzy postanowili zamienić swoje laptopy w komputery stacjonarne nie muszą już sięgać do wbudowanej klawiatury, aby odblokować urządzenie.

Niestety Touch ID w Magic Keyboard nie zadziała z żadnym komputerem Apple wyposażonym w procesor Intela. Bezprzewodowy czytnik linii papilarnych Touch ID w klawiaturze wykorzystuje technologię łączności, która obsługiwana jest jedynie przez procesory Apple Silicon.

Obecnie klawiatura Magic Keyboard z Touch ID dostępna jest jedynie w pamięci z komputerami iMac 24". Prawdopodobnie w przyszłości będzie można dokupić ją jako akcesorium. Tak samo stało się z Magic Keyboard oraz Magic Mouse w kolorze Space Gray.

Źródło: theverge.com