Mac mini za drogi dla Europejczyków

Użytkownicy niedawno zaprezentowanych przez Apple komputerów Mac mini mieszkający w Europie protestują przeciw wygórowanej ich zdaniem cenie urządzenia na rynku europejskim.

Powodem irytacji klientów firmy Apple na Starym Kontynencie jest zawyżona, jak twierdzą, cena komputera, która nie ma pokrycia w aktualnym kursie wymiany dolara i euro. Przelicznik ten obecnie ma wartość ok. 1,32 pkt. Firma Apple ogłosiła, że za komputer Mac mini trzeba będzie w krajach Unii Europejskiej zapłacić 489 lub 589 euro, w zależności od konfiguracji.

W Wielkiej Brytanii tańsza wersja Mac mini kosztuje 339 funtów, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych - 268 funtów (499 USD).

Postulaty te zostały opublikowane na stronie internetowej PetitionOnline.com. Jak na razie, pod elektroniczną petycją podpisało się ponad 2 tysiące internautów. Przedstawiciele koncernu Apple jak dotąd nie wydali oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Nie jest to pierwszy przypadek zamieszania wokół produktów i usług firmy Apple oraz różnic w ich cenie na różnych rynkach. W grudniu 2004 Komisja Europejska przyjęła skargę brytyjskiego urzędu ds. ochrony konkurencji, dotyczącą kosztów dostępu do internetowego sklepu iTunes. Europejczycy musieli więcej płacić za tę usługę, niż klienci amerykańscy.

Więcej informacji na stronie PetitionOnline.com.


Zobacz również