MacBook Air 2020 znacznie wydajniejszy od poprzednika, ale nadal wolniejszy od iPad'a Pro

Pierwsi użytkownicy przetestowali nowego MacBook'a Air w testach syntetycznych. Wzrost wydajności jest zauważalny i odczuwalny.

Apple w mijającym tygodniu zdecydowało się na odświeżenie MacBook'a Air. Komputer otrzymał nowe procesory należące do rodziny Ice Lake, szybszą pamięć operacyjną LPDDR4X 3733 MHz oraz 256 GB nośnik SSD w standardzie. Wszystko to w obniżonej cenie startującej z pułapu 4999 zł.

MacBook Air 2020 znacznie wydajniejszy od poprzednika, ale nadal wolniejszy od iPad'a Pro

Źródło: Apple

MacBook Air rok po MacBook'u Pro doczekał się potężnego skoku wydajności - Apple zdecydowało się na implementacje czterordzeniowych procesorów Intel Core. Niestety podstawowy MacBook Air nadal posiada dwurdzeniowy układ Intel Core i3, ale dopłata do czterordzeniowego Intel Core i5 została rozsądnie skalkulowana na 500 zł.

Zobacz również:

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze testy syntetyczne najnowszego modelu MacBook'a Air z 2020 roku. Nie zabrakło także porównania wydajności do MacBook'a Pro z 2019 roku.

Na początek mała ciekawostka - procesor Intel Core i5 zastosowany przez Apple według niebieskich nie istnieje. Na stronie Intela nie znajdziemy żadnego układu o identycznej specyfikacji technicznej, jak ten zastosowany w MacBook'u Air. Najbardziej porównywalny procesor to Intel Core i5-1035G1.

Bazowy MacBook Pro 2019 posiada procesor Intel Core i5-8257U należący do ósmej generacji. Bazowe taktowanie to 1,4 GHz, czyli o 300 MHz więcej, niż w MacBook'u Air.

Nowy MacBook Air 2020 jest znacznie wydajniejszy od MacBook'a Pro w operacjach jednowątkowych. Różnica wynosi nawet 60 procent. W przypadku wydajności wielowątkowej role się zamieniają i to MacBook Pro 2019 jest znacznie wydajniejszy. Należy jednak pamiętać, że obecnie MacBook Air jest o 1000 zł tańszy od MacBook'a Pro (przy porównaniu wersji z procesorem Core i5), a oferuje dwukrotnie większy dysk SSD.

Jednocześnie nowy MacBook Air nadal jest nieco mniej wydajny od iPad'a Pro z 2018 roku.

Najnowsze testy syntetyczne napawają optymizmem. MacBook Air w końcu posiada wydajność, która zadowoli nawet bardziej wymagających klientów. Najtańszy laptop od Apple ponownie jest opłacalnym wyborem.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Air.

Źródło: wccftech.com