MacBook Air potaniał

Firma Apple obniżyła koszt nabycia komputera przenośnego MacBook Air w opcji z dyskiem SSD i szybszym procesorem.

Koncern z Cupertino wprowadził MacBooka Air do sprzedaży w styczniu tego roku. Cena komputera wahała się od 1799 USD (procesor 1,6 GHz, HDD 80 GB) do 3098 dolarów (procesor 1,8 GHz, SSD 64 GB). Z uwagi na spadek cen napędów flashowych zdecydowano się teraz na obniżkę cen konfiguracji MacBooka Air z takim komponentem - opcja dysku SSD potaniała z 999 do 599 dolarów.

MacBook Air

MacBook Air

Dodatkowo, klienci zapłacą mniej, jeśli na etapie konfigurowania sprzętu zażyczą sobie mocniejszego procesora. Dotychczas za układ 1,8 GHz obowiązywała dopłata w wysokości 200 USD, obecnie wynosi ona połowę tej kwoty.

Tym samym, za komputer z 64-gigabajtowym dyskiem SSD i CPU 1,8 GHz zapłacimy teraz 2598 USD. Cena podstawowej konfiguracji (1799 USD) nie zmieniła się.

MacBook Air - test subiektywno-obiektywny

Gdy MacBook Air wreszcie trafił do naszej redakcji, obejrzeliśmy go ze wszystkich stron, przetestowaliśmy i oceniliśmy. Chyba jako pierwsi na świecie sprawdziliśmy szybkość pracy komputera w sieciach Wi-Fi 802.11n oraz porównaliśmy szybkość pracy komputera z Leopardem i Vistą. Uczciwie przyznajemy: sprzęt prezentuje się wystrzałowo, ale jego wyposażenie nie zachwyca. Wydajność jest świetna jak na urządzenie o tej wadze, ale jeden port USB i brak napędu optycznego czynią ten komputer raczej gadżetem niż pełnoprawnym notebookiem.

Czytaj więcej

Więcej informacji: Apple