MacBook Air z Apple M1 - to największy kluczyk samochodowy na świecie

Właśnie znaleziono najgłupsze możliwe wykorzystanie nowego MacBook'a Air z procesorem Apple M1. Komputer może być kluczykiem do Tesli.

Ludzka pomysłowość nie zna granic, co udowadnia Quinn Nelson - znany jako prowadzący z kanału Snazzy Labs na YouTube. Udowodnił on nam, że aplikacje z iPhone'a faktycznie świetnie działają na komputerach Mac z procesorami Apple M1 korzystającymi z architektury ARM.

MacBook Air 2020 
Źródło: macworld.com

MacBook Air 2020

Źródło: macworld.com

Co prawda w chwili obecnej niewiele aplikacji z iOS trafiło do Mac App Store, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać plik IPA i zainstalować go bezpośrednio na komputerze.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Już dzisiaj można spróbować MacOS Sonoma. Sprawdzamy, jak to zrobić

Quinn Nelson postanowił pobrać aplikację mobilną do Tesli, która potrafi zamienić iPhone'a w cyfrowy kluczyk do samochodu.

Program zadziałał na komputerze MacBook Air z procesorem Apple M1 i umożliwił zalogowanie się do konta Tesla. Nelson był w stanie bez problemu zarządzać zdalnie Teslą, a nawet otworzyć pojazd. Tym samym MacBook Air z procesorem Apple M1 stał się największym kluczykiem samochodowym na świecie.

Możliwość uruchamiania aplikacji z iPhone'a na komputerach Mac oznacza, że wkrótce będziemy mieli wysyp przykładów zastosowania aplikacji mobilnych na komputerach przenośnych oraz stacjonarnych.

Źródło: imore.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: