MacBook Air z Apple M1 - to największy kluczyk samochodowy na świecie

Właśnie znaleziono najgłupsze możliwe wykorzystanie nowego MacBook'a Air z procesorem Apple M1. Komputer może być kluczykiem do Tesli.

Ludzka pomysłowość nie zna granic, co udowadnia Quinn Nelson - znany jako prowadzący z kanału Snazzy Labs na YouTube. Udowodnił on nam, że aplikacje z iPhone'a faktycznie świetnie działają na komputerach Mac z procesorami Apple M1 korzystającymi z architektury ARM.

MacBook Air 2020 
Źródło: macworld.com

MacBook Air 2020

Źródło: macworld.com

Co prawda w chwili obecnej niewiele aplikacji z iOS trafiło do Mac App Store, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać plik IPA i zainstalować go bezpośrednio na komputerze.

Quinn Nelson postanowił pobrać aplikację mobilną do Tesli, która potrafi zamienić iPhone'a w cyfrowy kluczyk do samochodu.

Program zadziałał na komputerze MacBook Air z procesorem Apple M1 i umożliwił zalogowanie się do konta Tesla. Nelson był w stanie bez problemu zarządzać zdalnie Teslą, a nawet otworzyć pojazd. Tym samym MacBook Air z procesorem Apple M1 stał się największym kluczykiem samochodowym na świecie.

Możliwość uruchamiania aplikacji z iPhone'a na komputerach Mac oznacza, że wkrótce będziemy mieli wysyp przykładów zastosowania aplikacji mobilnych na komputerach przenośnych oraz stacjonarnych.

Źródło: imore.com