MacBook Air znika z magazynów? Według nas to dobry znak

Na dostarczenie nowego MacBooka Air trzeba czekać już bardzo długo - nawet w USA. Może mieć to związek z problemami logistycznymi Apple, ale powód może być też inny, związany z nadchodzącym WWDC.

apple logo świecące macbook

Fot. Adrian Sobolewski / PCWorld.pl

Spowolnienia w dostawach to najczęściej duży problem. Jakiś czas temu pisaliśmy, że Apple boryka się z dużymi problemami logistycznymi. Sprawiało to, że na całym świecie dostawy były mocno opóźnione. Jakkolwiek w Polsce sytuacja nadal jest nieciekawa, tak już w Stanach Zjednoczonych wróciła ona do normalności - z jednym wyjątkiem.

Jak podaje znany analityk Mark Gurman, w USA wszystkie modele MacBooków są już dostępne od ręki - poza MacBookiem Air. Oczywiście może to być zbieg okoliczności, czy też informacja o tym, jak popularny jest ten model laptopa od Apple, jednak według nas znaczy to trochę więcej.

Zobacz również:

Macbook air kolory

Fot. MacRumors

Jak pisaliśmy w tym artykule, wiele oczekujemy od nowej odsłony MacBooka Air. Niektóre źródła wskazują, że premiera (lub chociaż zapowiedź) nowej wersji laptopa może mieć miejsce już 6 czerwca, czyli pierwszego dnia organizowanej przez Apple konferencji WWDC. Z tego też mogą wynikać pustki magazynowe aktualnej generacji Airów - firma nie chce produkować zbyt dużo laptopów, które już niedługo zostaną zastąpione przez nowy, lepszy model.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: