MacBook Pro 14 zadebiutuje dopiero w 2021 roku

W tym roku nie powinniśmy oczekiwać, że Apple przeprojektuje mniejszego MacBook'a Pro. Premiera została odroczona do 2021 roku.

Apple ostatnimi czasy odświeżyło swoją gamę komputerów przenośnych. Najpierw zaprezentowano MacBook'a Air z klawiaturą Magic Keyboard oraz procesorami Intel Ice Lake 10 generacji. Niedługo potem na rynku pojawił się 13 calowy MacBook Pro w wersji na 2020 rok. Niestety w tym przypadku premiera była sporym rozczarowaniem. Główną nowością jest klawiatura Magic Keyboard oraz 256 GB nośnik SSD w standardzie. Tańsze modele nadal korzystają z procesorów ósmej generacji.

MacBook Pro 14 zadebiutuje dopiero w 2021 roku

Źródło: macworld.com

Wiele przecieków wskazywało na to, że Apple zaprezentuje w tym roku zupełnie przeprojektowanego 14 calowego MacBook'a Pro, który zastąpi 13 calowe modele. Niestety tak się nie stało. Apple postanowiło jedynie wymienić klawiaturę oraz zaoferować procesory 10 generacji w najdroższych konfiguracjach, których cena nierzadko przekracza 10000 zł.

Zobacz również:

  • Apple chce walczyć z dziecięcą pornografią!
  • Wszystkie premiery sprzętu, gier i usług Apple w sierpniu 2021!
  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [03.08.2021]

Jeżeli miałeś nadzieję, że Apple zdecyduje się na prezentacje 14 calowego MacBook'a Pro jeszcze w tym roku to nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. Zgodnie z najnowszym wpisem na Twitterze zamieszczonym przez @L0vetodream zupełnie nowy model MacBook'a Pro z 14 calowym wyświetlaczem oraz przeprojektowaną obudową pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Wpis został potwierdzony przez Jon'a Prosser'a, który zazwyczaj posiada wiarygodne informacje na temat nadchodzących urządzeń Apple. Jego przewidywania sprawdziły się podczas premiery iPhone'a SE drugiej generacji.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze jak pozycjonowany będzie nadchodzący 14 calowy MacBook Pro. Możliwe jest, że w całości zastąpi one dostępne obecnie w sprzedaży modele z 13 calowym wyświetlaczem. Alternatywnie MacBook Pro 14 może zastąpić droższe konfiguracje 13 calowego MacBook'a Pro z procesorami Intel'a 10 generacji.

Najbardziej prawdopodobne jest, że podobnie, jak w przypadku premiery 16 calowego MacBook'a Pro, Apple po prezentacji 14 calowego MacBook'a Pro zaprzestanie produkcji modeli wyposażonych w 13 calową matrycę.

Sprawdź, ile kosztuje 13 calowy MacBook Pro.

Źródło: ubergizmo.com