MacBook Pro 2020 zaoferuje 4 TB dyski SSD i 32 GB RAM'u

Nowy MacBook Pro poza odświeżonymi procesorami 10 generacji i klawiaturą Magic Keyboard wprowadzi kilka istotnych zmian.

Od dłuższego czasu mówi się o odświeżeniu mniejszych modeli MacBook'a Pro. Obecnie sprzedawane są komputery z 2019 roku, które w środku posiadają procesory Intel'a 8 generacji. Dodatkowo laptopy te nadal posiadają wadliwą klawiaturę motylkową zamiast nowszej Magic Keyboard.

MacBook Pro 2020 zaoferuje 4 TB dyski SSD i 32 GB RAM'u

Źródło: apple.com

Apple zdecydowało się już na aktualizację tańszego MacBook'a Air, który otrzymał znacznie wydajniejsze procesory, pamięć operacyjną, większy dysk oraz co najważniejsze klawiaturę Magic Keyboard.

Zobacz również:

Okazuje się, że tegoroczny model MacBook'a Pro z 13/14 calowym wyświetlaczem razem z nowszymi procesorami wprowadzi kilka innych, niemniej ważnych zmian.

Oczekuje się, że flagowa wersja mniejszego MacBook'a Pro na 2020 rok zaoferuje procesor Intel Core i7 1068NG7 należący do rodziny Ice Lake (10 nm).

Najnowsza plotka donosi, że flagowa konfiguracja MacBook'a Pro 2020 poza procesorem Core i7 zaoferuje 32 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności aż 4 TB. Do tej pory nie dało się skonfigurować mniejszego MacBook'a Pro z 32 GB RAM'u.

Informacje te zostały przekazane przez użytkownika Twitter'a o nicku @_rogame. Donosi on, że 13 calowy MacBook Pro 2020 dostępny będzie w nowych konfiguracjach, na które czekamy od dłuższego czasu.

Informacje na temat MacBook'a Pro z procesorem Intel Core i7 1068NG7 oraz 32 GB pamięci operacyjnej pojawiły się po raz pierwszy w lutym tego roku. Komputer wyciekł wtedy do bazy Geekbench'a.

Nowy MacBook Pro 2020 pojawi się w wariantach z procesorami Intel Core i5 oraz Core i7. Bazowy wariant zaoferuje 8 GB pamięci operacyjnej, klawiaturę Magic Keyboard oraz większy, niż dotychczas 256 GB nośnik SSD. Niestety w dalszym ciągu mniejsze, 13/14 calowe MacBook'i Pro nie zaoferują dedykowanego układu graficznego.

Bazowy model posiadać będzie pasek dotykowy Touch Bar oraz 2 porty Thunderbolt 3/USB Typu C umieszczone na lewej krawędzi.

Odświeżony model MacBook'a Pro powinien pojawić się na rynku w drugim kwartale 2020 roku. Zeszłoroczny model został zaprezentowany 9 czerwca 2019 roku.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Pro 13 z 2019 roku.

Źródło: gadgets.ndtv.com