MacBook Pro z procesorem ARM zaoferuje Touch Bar 2 i Face ID

Nadchodzą zmiany. Po czterech latach doczekamy się nowego designu komputerów przenośnych od Apple.

Wiemy już, że Apple porzuca stosowanie procesorów Intel'a. W przeciągu najbliższych dwóch lat gigant z Cupertino zaktualizuje każdy komputer, jaki pozostaje w ofercie. Główną zmianą będzie oczywiście obecność autorskiego procesora Apple A, ale okazuje się, że przy okazji styliści zaprojektowali nową obudowę skrywającą miejsce dla nowinek technologicznych.

TouchBar w obecnie sprzedawanym MacBooku Pro 16

TouchBar w obecnie sprzedawanym MacBooku Pro 16

Obecnie produkowane modele MacBook'a wyglądają identycznie od 2016 roku. Przez ostatnie cztery lata doczekaliśmy się niewielkich zmian stylistycznych takich, jak wymiana klawiatury motylkowej na Magic Keyboard oraz aktualizacji kluczowych podzespołów.

W ostatnim kwartale tego roku Apple ma zamiar rozpocząć produkcję nowego modelu MacBook'a Pro z procesorem ARM. Okazuje się, że poza zupełnie nowym procesorem wykorzystującym inną architekturę możemy spodziewać się także nowych elementów.

Kolejna generacja MacBook'a zaoferuje Touch Bar drugiej generacji. Zaoferuje on większa powierzchnie użytkową oraz wsparcie dla nowych funkcji.

Komiya za pośrednictwem Twittera poinformował, że nadchodzący model MacBook'a Pro zaoferuje Touch Bar drugiej generacji, ale nie wspomniał dokładnie, jak wyglądać będzie pasek dotykowy.

Apple ma również po raz pierwszy w historii zaimplementować Face ID do komputerów z systemem operacyjnym macOS. Bardzo możliwe, że MacBook z Face ID nie będzie już posiadał Touch ID wbudowanego w Touch Bar.

Do tej pory Face ID trafiło z iPhone'a do najdroższych modeli iPad'a Pro.

Face ID w iPhone Xs

Face ID w iPhone Xs

Niestety nie powinniśmy liczyć, że po premierze MacBooka' Pro Face ID oraz Touch Bar trafią do tańszych modeli MacBook'a Air.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Pro 16.

Źródło: wccftech.com