MacBooki za darmo z automatu. Uczelnia broni studentów przed złodziejami

Drexel University rozpoczął interesujący projekt, w ramach którego zainstalowany został automat pozwalający na darmowe wypożyczenie MacBooka.

W ramach nowego programu Drexel University (Philadelphia, Pennsylvania, USA) zainstalował automat, który pozwala na darmowe wypożyczenie Apple MacBooka. Urządzenie posiada zasobnik na 12 "jabłkowych" laptopów i aby skorzystać z jednego z nich student (lub pracownik uczelni) musi się po prostu zalogować przy wykorzystaniu swojej legitymacji.

Laptop można wypożyczyć na maksymalnie 5-godzinne sesje. Pomiędzy nimi następuje proces ładowania akumulatorów oraz czyszczenia dysków twardych.

Jaki jest cel tego projektu? Zapewnienie studentom lepszego i bezpieczniejszego dostępu do technologii. Ich prywatne laptopy stają się bowiem często celem ataków złodziei.

"Studenci nie chcą mieć przy sobie swoich laptopów, gdy siedzą do późna w bibliotece" - tłumaczy Niki Gianakaris z Drexel University.

Pierwszy i jak na razie jedyny "laptomat" został zainstalowany w grudniu poprzedniego roku. Jeżeli projekt zostanie oceniony pozytywnie, pojawić mają się kolejne. Ich ilość uzależniona jest jednak oczywiście od finansów uczelni.

__________________

Jak Wam się podoba ten pomysł? Jak dla mnie bomba!


Zobacz również