MacGIMP dla Mac OS X

Potężna aplikacja graficzna GIMP czyli 'Graphic Image Manipulation Program' dostępny jest już w wersji dla systemu Mac OS X.

Popularny system graficzny GIMP (Graphic Image Manipulation Program) udostępniony został w także w wersji dla systemu Mac OS X - po pierwotnym wydaniu linuksowym i edycji dla Windows. GIMP jest wzorowany na programie Photoshop firmy Adobe, ale od momentu swego powstania był dostępny do darmowego pobrania z Internetu, ale twórcy jako makowej wersji zdecydowali się jednak na pobieranie opłaty w wysokości 30 USD za CD z programem i dodatkami. W zamian otrzymujemy rozbudowane możliwości tworzenia grafik, obróbki i retuszowania

fotografii, kompozycji obrazów, a także edycji animowanych gifów. Na MacGIMP CD znajduje się także stabilne środowisko XFree86 4.0.3 oraz dodatkowo XFree86 4.1, menadżer okien Classic, dokumentacja w formatach HTML i PDF, tutorial dla początkujących, ponad 100 filtrów, pędzli i wzorów oraz kilka czcionek 'true type'. MacGIMP podobnie jak GIMP nie obsługuje obrazów w formacie CMYK, a wyłącznie w trybie RGB oraz nie działa w systemamach MacOS 9 i wcześniejszych.

http://www.macgimp.com


Zobacz również