MacSoft zapowiada Unreal Tournament 3 na Maka

Nie było nigdy tajemnicą, że Unreal Tournament 3 ukaże się na Maca. Wielokrotnie mówił o tym szef Epic Games, Mark Rein. Teraz jednak wiemy już na pewno kiedy gra ujrzy światło dzienne. Firma MacSoft oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie prac nad konwersją.

Unreal Tournament III jest najnowszą częścią słynnej serii FPS'ów. Choć gra została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków, to do tej pory nie odnosi żadnych spektakularnych sukcesów.

MacSoft zapowiada Unreal Tournament 3 na Maka

Twórcy za plus liczą sobie to, że UT3 powstał na bardzo nowoczesnym silniku graficznym, Unreal Engine 3. Umożliwiło to zastosowanie wielu nowatorskich rozwiązań przez co gra wygląda bardziej realistycznie. Polepszona została również inteligencja komputerowych przeciwników.

Zobacz również:

  • Epic Games Store - darmowe gry. W co zagramy w tym tygodniu?

Oprócz Unreal Tournament 3, na Maka ma trafić również gra Gears of War. Tytuł okazał się absolutnym hitem na Xbox 360. Zaraz po premierze sprzedawał się jak świeże bułeczki.

Unreal Tournament na Maca trafi do sklepów na początku przyszłego roku. Inne szczegóły związane z tytułem, np. wymagania sprzętowe, mają pojawić się niebawem.