Macintosh Explorer

Rage Software zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży wersji 2.0 programu Macintosh Explorer.

Do największych nowości w Macintosh Explorer 2.0 PR1 można zaliczyć nowatorską technologię 'drag&drop', dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie przenoszenie i wklejanie plików do folderów. Kolejnym usprawnieniem jest mniej skomplikowany interfejs, rozwinięte funkcje preferencji użytkownika, zdolność do tworzenia kopii zapasowych oraz fakt przechowywania w pamięci do 33 linków.

Macintosh Explorer oferuje również funkcję 'find file', która pozwala na przeszukiwanie twardych dysków w poszukiwaniu plików, wykorzystując do tego różne kryteria, podgląd i informację o nich. Dodatkowo można znaleźć i usunąć nieużywane pliki, kopie zapasowe czy foldery. Praktycznie każdy element interfejsu począwszy od tapety, a kończąc na wyglądzie przycisków.

Wszyscy użytkownicy dotychczasowej wersji Macintosh Explorera, którzy nabyli ją przed 3 września 2000 roku mogą dokonać aktualizacji do Explorer 2.0 za darmo. W innym wypadku 'upgrade' do najnowszej wersji kosztuje 6,95 USD. Oprócz informacji o nowej wersji Explorera firma Rage Software ogłosiła plany stworzenia przeglądarki przeznaczonej specjalnie do pracy pod Mac OS X.

http//:www.ragesoft.com


Zobacz również