Macintosh Explorer z Rage Software

Ukazała się wersja 2.0 Macintosh Explorera, proponowanego przez firmę Rage Software, narzędzia do przeglądania i zarządzania plikami w Mac OS.

Macintosh Explorer firmy Rage Software to narzędzie przeznaczone dla systemów Mac OS i służące do przeglądania i zarządzania plikami komputera. Najnowsza wersja oferuje znacznie rozszerzoną funkcję 'drag&drop' pozwalającą przeciągać i upuszczać pliki w odpowiednie katalogi. Program posiada interfejs zbliżony wyglądem do Windows Explorera i zapewnia dostęp do hierarchicznej struktury katalogów i dokumentów na dysku, umożliwiając wykonywanie na nich rozmaitych operacji, nie oferowanych np. przez Findera. Macintosh Explorer 2.0 pozwala przeglądać i edytować rozbudowane informacje o plikach [włącznie z plikami ukrytymi], odnajdywać i usuwać nieużywane pliki, tworzyć kopie zapasowe oraz przemieszczać się po twardym dysku za pomocą intefejsu przypominającego przeglądarkę internetową.

Wersja 2.0 oferuje ponadto więcej preferencji, lepszy mechanizm tworzenia 'backupów' oraz może zgromadzić maksymalnie 33 odnośniki do dokumentów, które otwiera się potem jednym klikniecięm myszki.

Użytkownik może także modyfikować działanie i wygląd programu: dobrać wzór tła obszaru roboczego, zmieniać kolory elementów interfejsu czy funkcje i wygląd przycisków. Do prawidłowego działania Macintosh Exporer 2.0 potrzebuje minimalnie komputera PowerMac, wsparcia dla QuickTime i AppleScript oraz systemu Mac OS 8.5 albo późniejszego. Standardowa licencja kosztuje 15 USD, a upgrade z wersji 1.x, 6,95 USD.

www.ragesw.com


Zobacz również