Macromedia: RoboDemo, czyli Captivate

Jeszcze dziś zostanie zaprezentowana kolejna wersja aplikacji RoboDemo firmy Macromedia, przeznaczonej do rejestrowania wszelkiej aktywności użytkownika, odbywającej się na ekranie monitora oraz tworzenia materiałów szkoleniowych.

Co ciekawe, nazwa produktu została zmieniona z RoboDemo na Captivate. Jak mówi Silke Fleischer, product manager Captivate z Macromedii, poprzednia nazwa wywoływać mogła wrażenie, iż jedyne przeznaczenie aplikacji to rejestracja wszelkiej aktywności użytkownika na ekranie monitora, podczas gdy przy pomocy Captivate możemy również tworzyć interaktywne prezentacje szkoleniowe.

Materiały treningowe tworzone przy pomocy Captivate mogą w łatwy sposób wyjaśniać kroki niezbędne do wykonania danego zadania, stanowiąc tym samym ciekawą alternatywę dla porad czysto tekstowych. Możliwe jest również zaangażowanie samego użytkownika w proces uczenia.

Z funkcji dostępnych w Captivate warto na pewno wspomnieć o ściślejszej integracji z Flashem MX 2004 oraz platformą do sieciowych konferencji Breeze. Mamy również możliwość sterowania czasem wyświetlania poszczególnych obiektów dodatkowych - napisów, czy wskazówek.

Na półkach sklepowych Captivate pojawić ma się 9 października i kosztować ma 499 USD. Za aktualizacje z poprzednich wersji zapłacić trzeba będzie 299 USD.

Więcej informacji: Macromedia Captivate


Zobacz również